נסראללה: שומרים על מוכנות מלאה

בנאום שנשא לרגל יום השנה השישי לחיסולו של עימאד מורנייה, שיגר מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה מסר מאיים לעבר ישראל, טען כי ארגונו נמצא במגמת שיפור ושומר על כוננות מלאה. נסראללה התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני ואמר כי "אנשים לא רוצים לדון יותר בנושא, זה מה שהאמריקנים רוצים בו"

בנאום שהועבר באמצעות לוויין ממקום המסתור שלו לרגל יום השנה השישי לחיסולו של קצין המבצעים של הארגון עימאד מורנייה, שיגר מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה גם הערב מסר מאיים לעבר ישראל. "הם יודעים על היכולות שלנו וחוששים מפניהם", אמר והבהיר: "אנחנו נמצאים במגמת שיפור מתמדת".

לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נסראללה, שאנשיו נכנסו השבוע לממשלה הלבנונית כשרים פעילים, הדגיש את החשיבות שהוא רואה בפעילות ארגונו, פעילות שזוכה לעיתים גם לביקורת מבית. "בלי ההתנגדות של חיזבאללה, ישראל לא הייתה יוצאת מלבנון ואיום השליטה שלה באזור היה נשמר", טען נסראללה.

"ישראל עדיין רואה בהתנגדות איום על מפעליה, וביום השנה הזה, אני חוזר ואומר שהאויב הזה לא מפחיד אותנו או משפיע על המורל שלנו", אמר מזכ"ל ארגון הטרור הלבנוני. "על ישראל לדעת שאנחנו נמצאים במצב של מוכנות מלאה".

מזכ"ל חיזבאללה התייחס בדבריו גם לסכסוך הישראלי פלסטיני. "הגענו למצב שבו אנשים לא רוצים לדון יותר על הסכסוך בין הפלסטינים לאויב (ישראל)", אמר. "זה מה שהאמריקנים רוצים בו. הממשל האמריקני וישראל רוצים לשים סוף לסוגייה הפלסטינית וזה זמן טוב עבורם כשהערבים נעדרים".

נסראללה, שארגונו נמצא לאחרונה תחת מתקפה מבית בעקבות תמיכתו בנשיא הסורי אסד, הדגיש כי הדבר אינו משנה דבר מדרכו של הארגון. "למרות ההרוגים שלנו בסוריה, אנחנו כל הזמן צוברים ידע וכוח", טען נסראללה שהבהיר את עמדתו, לפיה אם האופוזיציה הסורית תעלה לשלטון - "סוריה תהפוך לגרועה יותר מאפגניסטן".