ממשלה חדשה מונתה בלבנון

בלבנון הוכרז על הרכבת ממשלה חדשה בהשתתפות שני המחנות היריבים במדינה, תומכי חיזבאללה ומתנגדיו. בראש הממשלה יעמוד תמאם סלאם. בכך מסתיימת כהונת ממשלת המעבר שנמשכה כעשרה חודשים, עקב מחלוקות בין חיזבאללה לבין ראש ממשלת לבנון הקודם, נג'יב מיקאתי, שהובילו להתפטרותו

גם לו תהיה נציגות. נסראללה (חדשות 2)

לאחר קיפאון מוחלט וואקום פוליטי שנמשך עשרה חודשים, מונתה היום (שבת) ממשלה חדשה בלבנון. על פי הצגת השרים, מדובר בממשלת אחדות שחברים בה כל הגורמים הלבנונים, כולל ארגון חיזבאללה, והם יושבים בייצוג שווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השרים החדשים מטעם ארגון חיזבאללה הם שר האוצר עלי חסן חליל שמזוהה עם תנועת עמל המקורבת לחיזבאללה, ושר התעשייה חוסיין אל חאג' חסן. מי שמונה לשר הפנים הוא ניהאד משנוק, חבר סיעת אל-מוסתקבל של חרירי.

מי שכיהן כראש הממשלה הזמני בתקופת ממשלת המעבר, תמאם סלאם, יישאר בתפקידו גם במסגרת הממשלה החדשה שהורכבה היום. גם שר החוץ של ממשלת המעבר יישאר בתפקידו, ג'וברן באסיל.

יישאר רה"מ. סלאם, ארכיון (רויטרס)

אמש אירע משבר בהרכבת הקואליציה החדשה סביב שמו של אשרף ריפי, מי שהיה ראש מנגנון ביטחון הפנים בין 2005 ל-2013 ומי שהיה ידוע בהתנגדותו לארגון חיזבאללה.

בחיזבאללה לא רצו שריפי יכהן כשר לביטחון פנים בממשלה, ולבסוף כפשרה הוחלט כי הוא יהיה שר המשפטים החדש בממשלת לבנון. בכך, קיבל חיזבאללה את מבוקשו.