אויב הג'יהאד החדש: משטר אבו-מאזן

מחנה הפליטים בג'נין הוא מעוזם של אנשי הג'יהאד האסלאמי בשטחים. לאחרונה לא שקט שם: גלי פשיטות ומעצרים, שאותם מבצעים אנשי הרשות הפלסטינית. היום הם מגדירים את הרשות הפלסטינית כאויבם הגדול ביותר – ולא את ישראל

מי שנתפס היום כאויב הגדול של הג'יהאד האיסלאמי, שמעוזו הוא במחנה הפליטים של ג'נין, הוא לא ישראל - אלא משטרו של אבו מאזן מרמאללה. הרשות עצרה לאחרונה עשרות פעילי ג'יהאד וחמאס וגדודי אל אקצה מחשש שהם יחזירו את האנרכיה לרחובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תומך ג'יהאד איסלאמי שהתראיין בפנים מכוסות ושם בדוי, מסביר את המשך הסכסוך הפנים-פלסטיני: "הרשות הרגו אנשים, עצרו את כל המחנה. הם נכנסים בלילה ושולפים נשקים, הם יורים באנשים בתוך הבתים. אנו נילחם בהם בכל האמצעים - בנשק חם, בנשק קר ובאבנים".

המקום מראה את התיאום שבין ישראל לבין מנגנוני הביטחון של אבו-מאזן. רק בשבוע שעבר יצאו תומכי חמאס למפגן כוח, שבסופו יצאה הרשות לסדרת מעצרים. "אנשי הרשות באים אלינו כל יום ופורצים אלינו לבתים. הרשות מקבלת הוראות מישראל", אומר אחד מתושבי המחנה.

מתחת לדגלים של החמאס והג'יהאד, מפעיל תושב מקומי את "אינטרנט ההתנגדות". קפה אינטרנט ברקע תמונות של חמושים, שאומרים שהם לא פוחדים מהרשות ולא מישראל. ישראל איננה יעד המחאה בג'נין. הרשות נתפסת כאחראית לעוני ולאבטלה, ולא נראה היום שיש אפשרות לאתגר את מנגוני הביטחון הפלסטינים ששולטים ברחוב ביד רמה.