דובאי: אש באחד ממגדלי המגורים הגבוהים בעולם

שריפה פרצה הלילה במגדל הלפיד בדובאי, אחד מסמלי ההיכר של הנסיכות וממגדלי המגורים הגבוהים בעולם. האש התפשטה במהירות על פני הבניין, אולם כוחות הכבאות השיגו שליטה על הלהבות תוך זמן קצר. "עצמים עפו לכל עבר ונפלו על בניינים סמוכים" סיפר עד ראייה

שריפה פרצה הלילה (שבת) במגדל הלפיד בדובאי, הנחשב לאחד ממגדלי המגורים הגבוהים בעולם. האש התפשטה במהירות לחלקים רבים במגדל המתנשא לגובה של 336 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות בני אדם פונו מהבניין על ידי כוחות ההצלה, שלא מסרו דיווח על נפגעים באירוע, אך השיגו שליטה על האש תוך שעה קלה. עד ראייה סיפר לרשת ה-BBC כי עצמים "עפו לכל עבר ונפלו על בניינים סמוכים". השריפה החלה ככל הנראה בקומה ה-50 של המגדל והתפשטה על פני כ-60 קומות ממנו תוך זמן קצר.

בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראות פיסות זכוכית מותכת נופלות מגובה אל הקרקע. "מדובר בבניין המהווה את אחד מסמליה של דובאי" אמרה אחת התושבות, ששיבחה את פעולתם המהירה של כוחות ההצלה. "בהתחלה ראיתי 4 קומות עולות באש, אחר כך 20 ואז 60. היינו ממש מבועתים" סיפר עד ראייה אחר. "הרוח הייתה חזקה במיוחד וחששנו שהיא תפיץ את האש הלאה".

בנייתו של מגדל הלפיד, המכיל 79 קומות המיועדות למגורים, הושלמה בשנת 2011. מאז נחשב הבניין לאחד ממגדלי המגורים הגבוהים בעולם. במגדל מתגוררים רבים מעשירי מדינות המפרץ, כמו גם תושבים זרים רבים המתגוררים בדובאי.