דיווח: חיזבאללה מחפש לוחמים חדשים שיצטרפו לקרבות בסוריה

מאז החלה מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה לפני כ-3 שנים, לוקח בה חלק גם ארגון הטרור הלבנוני, שעד כה איבד כ-600 לוחמים בקרבות לצדו של אסד. כעת יוצאת הנהגת הארגון בגיוס לוחמים חדשים, שיועברו לחזית מול כוחות המורדים

יישלחו לסוריה. לוחמי חיזבאללה (AP)

ערוץ הטלוויזיה "אל-ערביה" מדווח היום (ו') כי מועצת השורא של ארגון חיזבאללה אישרה את בקשת ההנהגה הצבאית של הארגון לגייס צעירים חדשים על מנת לאמנם ולשלוח אותם ללחימה בקרבות בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, הארגון עושה מאמצים כבירים בחיפוש אחר מאות צעירים מהעדה השיעית בדרום לבנון ובבקעה על מנת לגייסם לשורות הארגון. הארגון אוסף שמות של מועמדים לגיוס ומבצע מיונים וסינונים של מועמדים לקראת זימונם לשירות מלא בסוריה.

מועצת השורא, שקיבלה את ההחלטה, היא הגוף העליון המוסמך לקבל החלטות בארגון הטרור הלבנוני בראשותו של המזכ"ל חסן נסראללה. צעד זה של הארגון מגיע בעקבות הסתבכותו בבוץ הסורי ולחימתו מול כוחות המורדים במדינה לצד כוחות אסד.

על פי דיווחים שונים, הגיע מספר ההרוגים מקרב אנשי חיזבאללה במלחמת האזרחים סוריה ל-600 לוחמים. בעבר איים נסראללה כי על כל אלף לוחמים זרים שיישלחו לסוריה למאבק נגד משטרו של אסד, הוא ישלח 2,000. עד כה, איומיו אלה של נסראללה התקבלו בקשיים בתרגומם למציאות.

עדיין לא מימש את האיומים. נסראללה (AP)

"המלחמה לא תסתיים עד חיסול כל הטרוריסטים"

מקורות בהנהגת חיזבאללה סיפרו אתמול לעיתון "אלראי" כי הארגון מתכונן בימים האלו לנקום על שני הפיגועים שהתרחשו בשבוע האחרון בלבנון. על פי המקורות, חיזבאללה סבור כי הדרך לסכל את הפיגועים שמופנים נגדו לאחרונה גם באמצעות מעקב אחר הארגונים הסוניים הקיצוניים בלבנון אך גם בפעילות נגדם בשטחי סוריה, לפני שהם נכנסים ללבנון.

הארגון מתכונן להעמיד בקרוב כוח אדם רב, לציידו ברמה המספיקה ולשלוח אותו לתגבר את הכוחות שכבר נמצאים באזור סוריה. אחד מיעדי המורדים שנמצאים על הכוונת של חיזבאללה עכשיו היא העיירה יברוד, הנמצאת מול הגבול הסורי-לבנוני, מצפון לדמשק. "המערכה שם לא תסתיים עד שיחוסלו כל הטרוריסטים", מבטיחים בחיזבאללה.