"סיסי יהיה נשיא מצרים הבא"

הגנרל לשעבר תומך בגנרל הנוכחי: נשיא מצרים לשעבר מובארק תומך במועמדותו של א-סיסי לנשיאות מצרים. מובארק עצמו הגיע לנשיאות משורות הצבא, לאחר שכיהן כמפקד חיל האוויר המצרי. מובארק שהודח ב-2011 ממתין להמשך ההליכים במשפט שמתנהל נגדו

נשיא מצרים לשעבר מובארק בבית המשפט (AP)

נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק אמר בראיון נדיר כי הגנרל א-סיסי צריך להיות הנשיא הבא של מצרים. "העם תומך בו", אמר מובארק בראיון לעיתון כוויתי. מובארק עדיין מאושפז בקהיר בהמתנה למשפטו החוזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העם רוצה את סיסי, ורצון העם ינצח", אמר הנשיא לשעבר מבית החולים בקהיר בו הוא מאושפז. המראיין הוסיף כי מובארק יודע הרבה סודות על הפלישה העיראקית לכווית ב-1990, אך הוא שומר הרבה מידע מסווג מהידע שצבר לאורך 30 שנותיו בשלטון לעצמו.

מובארק אמר, על פי הפרסום, כי הוא בטוח שהוא יצא זכאי מכל אשמה במשפטו החוזר, אבל פסל אפשרות שישוב לחיים הציבוריים: "אני אתפלל ואודה לאללה על רחמנותו", אמר על היום שאחרי הזיכוי שהוא מאמין שיבוא.

אין מועמד שמהווה אלטרנטיבה לא-סיסי

תמיכתו של מובארק בא-סיסי לא מפתיע. גם מובארק בא משורות הצבא לנשיאות - סאדאת שלף את מפקד חיל האוויר חוסני מובארק מהצבא ומינה אותו לסגנו ב-1976, ולאחר ההתנקשות בסאדאת מונה מובארק לנשיא ב-1981. הוא החזיק בתפקיד במשך כמעט שלושה עשורים, עד שהודח בהפיכה עממית בתחילת 2011.

הנשיא הבא? א-סיסי (רויטרס)
לאחר הדחתו הוא עמד למשפט על פשעים שנעשו לכאורה במהלך ההפיכה בהוראתו, הורשע ונידון למאסר עולם, אך לאחרונה נקבע כי הוא יעמוד למשפט חוזר. בינתיים הוא מאושפז בבית חולים בקהיר, כשבמהלך משפטו הקודם הוא היה מאושפז במחלקה הרפואית של בית החולים א-טורה בקהיר.

כעת, גם יורשו בתפקיד - מוחמד מורסי - עומד למשפט על פשעים שנעשו לכאורה במהלך שלטונו. הוא הודח בידי הצבא בקיץ האחרון, ומפלגת האחים המוסלמים אותה ייצג הוצאה מחוץ לחוק. על פי לוח הזמנים שהציג הנשיא הזמני מנסור, הבחירות לנשיאות אמורות להתקיים בתוך חודשיים, ולאחריהן יתקיימו הבחירות לפרלמנט. על פי כל ההערכות שר ההגנה א-סיסי ייבחר לנשיא הבא.