דיווח בסוריה: המורדים השתלטו על הכלא בחאלב

המורדים בסוריה לא מוותרים: שני ארגוני מורדים איסלמיסטים פרצו לכלא המרכזי בחאלב והצליחו לשחרר מאות אסירים. הפעולה בוצעה במסגרת מתקפה של המורדים במטרה להשתלט על חאלב מידי כוחות משטר אסד, לאחר שחיל האוויר הסורי תקף מהאוויר בעיר וגרם למותם של 11 בני אדם לפחות

פרצו לכלא. מורדים בסוריה (ארכיון) (רויטרס)

לאחר כישלון שיחות השלום הסוריות, העימותים האלימים התחדשו: ארגון מורדים סורי מדווח כי לוחמיו השתלטו היום (ה') על הכלא המרכזי בחאלב מידי כוחות צבא נשיא סוריה בשאר אסד. לטענת הארגון, המורדים שחררו מאות אסירים מהכלא, ועל פי הדיווח, ארגון חזית א-נוסרה המזוהה עם אל-קאעידה וארגון אחראר א-שאם הסלפי שיתפו פעולה בפריצה לבית הסוהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגוני המורדים יצאו היום למתקפה באזור העיר חאלב שבצפון סוריה, בניסיון נוסף להשיג שליטה על האזור המחולק בין צבאו של אסד למורדים. על המתקפה הכריזו בין היתר הארגונים האיסלמיסטים, וגם ארגון חזית א-נוסרה שפרץ לכלא.

קודם לכן תקף שוב חיל האוויר הסורי את העיר, מתקפה בה נהרגו לפחות 11 בני אדם. מלבד הכלא, המתקפה המדווחת כוונה גם נגד בסיס חיל האוויר הסורי מזרחית לעיר. המורדים קראו לאזרחי סוריה להתרחק ממחסומים וממתקני צבא ביממה הקרובה.

גם בעיר חומס, מעוז נוסף של המורדים, נמשכת הלחימה. מושל העיר הודיע כי סוכם עם האו"ם על פינויים של אזרחים מהעיר העתיקה, הנמצאת תחת מצור. קודם לכן דווח כי הממשל הסורי ונציגי האופוזיציה הסכימו בשיחות ביניהם בז'נבה להכניס סיוע הומניטרי לעיר.