דיווח: "אתמודד על נשיאות מצרים"

לפי הדיווח שהתקבל בעיתון כיוויתי הצהיר מי שעד לפני כשבוע היה שר ההגנה של מצרים ובעבר כיהן כמפקד הצבא, עבד אל-פתאח א-סיסי, כי יתמודד באופן רשמי על נשיאות מצרים. "אין לי ברירה אלא להקשיב לעם המצרי ולכבד את רצונו", אמר סיסי בראיון

סיסי יתמודד על הכס. ארכיון (רויטרס)

עבד אל-פתאח א-סיסי מי שעד לפני כשבוע תפקד כשר ההגנה של מצרים ובעבר כיהן כמפקד הצבא, הודיע הלילה (ה') כי יתמודד באופן רשמי במירוץ לנשיאות המדינה. כך דיווח העיתון הכיוותי "א-סיאסה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברעיון שהעניק לעיתון סיסי סיפר כי אין לו ברירה אלא להישמע לדרישת העם. "התקבלה ההחלטה", אמר סיסי בראיון. "אין לי ברירה אלא להקשיב לעם המצרי ולכבד את רצונו".

הבחירות לנשיאות צפוייות להתרחש בעוד כשישה חודשים. אז תבחר מצרים את הנשיא שיחליף את מוחמד מורסי אשר הודח מתפקידו ביולי אשתקד. עד לבחירות ימשיך לכהן כנשיא זמני נשיא בית המשפט החוקתי העליון עדלי מנסור.

לפני כשבוע הודיעה המועצה הצבאית העליונה של מצרים כי קיבלה את התפטרותו של סיסי מתפקיד שר ההגנה. כבר אז החלו לפוץ השמועות כי סיסי עזב את תפקידו כדי שיוכל לרוץ לנשיאות.

בישיבה דרמטית שהתקיימה במטה המועצה הצבאית, הועלה א-סיסי לדרגת פילד-מארשל, הדרגה הגבוהה ביותר בצבא מצרים. דקות לאחר מכן קיבלה המועצה את התפטרותו והציגה אותו כמועמד מטעמה לנשיאות המדינה, שסובלת בחודשים האחרונים מחוסר יציבות בעקבות עימותים בין כוחות הצבא לתומכי האחים המוסלמים.