דוח האו"ם: הסורים מגייסים ומענים ילדים

דוח מיוחד של הארגון קובע כי מאז תחילת הקונפליקט בסוריה חלה עלייה בגיוסם של ילדים לתפקידי לוחמה על ידי כוחות המורדים במדינה. על פי הדוח, הילדים שנתפסים על ידי צבא אסד עוברים התעללות ועינויים

ילדים מגויסים ומעונים בסוריה. ארכיון (רויטרס)

המורדים בסוריה מגייסים ילדים פליטים ממדינות שכנות למלחמתם במשטר אסד, שנתפסים ומעונים על ידי כוחותיו של הנשיא הסורי - כך עולה מדוח מיוחד שפורסם על ידי האו"ם. על פי הדוח, צבא אסד אחראי מעורב בביצוע עבירות חמורות בילדים, במסגרת מלחמת האזרחים הממושכת במדינה המשוסעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף, הדוח מצביע על עלייה במעורבותם של ילדים במלחמה. "הסבל של ילדים בסוריה מתחילת הקונפליקט במדינה לפני שלוש שנים מתועבת ולא מתקבלת על הדעת", אמר מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, עם פרסום הדוח באתר האינטרנט של הארגון.

למרות שלאורך העימות בסוריה מקפיד האו"ם להאשים את שני הצדדים הלוחמים בהפרות חמורות ובהתעללות בילדים בסוריה, זאת הפעם הראשונה בה מועצת הביטחון מפרסמת דוח כה מפורט על הבעיה המחריפה.

הדוח עצמו מתייחס לתקופה שבין הראשון במרץ 2011 עד 15 בנובמבר 2013. לדברי מזכ"ל האו"ם, הילדים שמגויסים לשורות המורדים משמשים בתפקידי סיוע ללוחמים ובלוחמה בשטח. "מרבית האירועים שנרשמו נקשרו לגיוס מטעם כוחות האופוזיציה בסוריה וכוחות לוחמים של הכורדים", ציין באן.