לבנון בוערת: פיצוץ סמוך לדאחייה

שני בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו כשמחבל מתאבד פוצץ עצמו באוטובוס ציבורי בדרום ביירות, סמוך לרובע דאחייה המוכר כמעוז חיזבאללה. הערכה: הרקע למקרה - מעורבות ארגון הטרור הלבנוני במלחמת האזרחים בסוריה

פיגוע נוסף בביירות, ארכיון (רויטרס)

סדרת הפיגועים בלבנון נמשכת: לפחות שני בני אדם נהרגו היום (ב') ועוד תשעה נפצעו כשאוטובוס התפוצץ בעיירה שוויפאת הסמוכה לרובע הדאחייה, מעוז החיזבאללה בדרום ביירות. על פי הערכות, אחד ההרוגים הוא המחבל עצמו, שלבש על גופו חגורת נפץ. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי  דיווחים בתקשורת הערבית, גורמי ביטחון טוענים כי מחבל מתאבד נכנס לאוטובוס הציבורי הומה האדם ותוך זמן קצר פוצץ עצמו. למקום הוזעקו כוחות ביטחון והצלה רבים, ומאות סקרנים התאספו בזירה במה שהפך להיות אירוע שגרתי במדינה המשוסעת.

בסוף השבוע האחרון פיצוץ נוסף הרעיד את לבנון, כשמחבל מתאבד פוצץ את מכוניתו בתחנת דלק בעיירה הרמל המזוהה עם ארגון הטרור בבקעת הלבנון, וגרם למותם של ארבעה בני אדם.

בעקבות הפיגועים האחרונים, הזהיר אתמול שר הפנים הלבנוני מרואן שרבל כי המדינה נמצאת במצב קשה שמידרדר מיום ליום. לדבריו, מנגנוני הביטחון מבצעים תיאומים עם מספר אישים בכירים בעניין אבטחתם, בשל החשש כי הם מככבים ברשימות חיסול של ארגוני הטרור השונים הנאבקים זה בזה, בעיקר על רקע מעורבותו של חיזבאללה במלחמה בסוריה.

חיזבאללה במוקד, ארכיון (AP)

מדברי השר הבכיר עולה כי בין האישים המאויימים נמצא גם ראש ממשלת לבנון בעצמו, נג'יב מיקאתי. שרבל סירב למסור אילו עוד שמות מופיעים ברשימת החיסולים וקבע כי "אין אישיות שמאויימת יותר מאישיות אחרת. כל מי שמתעסק בסוגיות העומדות על סדר היום מאוים".

מספר ארגוני טרור המזוהים עם אל-קאעידה נטלו אחריות על האירועים האחרונים, בטענה כי מדובר בנקמה על מעורבות ארגון הטרור הלבנוני במלחמת האזרחים בסוריה. גורמי הביטחון בלבנון מעריכים כי גם הפיגוע שהתרחש היום נבע ממניעים דומים.