סוריה - יומן מלחמה: הילדות שאבדה בצל המלחמה

חיל האוויר הסורי ממשיך להפציץ את ערי סוריה, המורדים ממשיכים ללחום בכוחות צבא אסד ותושבי הערים השונות בסוריה, שנמצאים בתווך, משלמים מחיר יקר. ביניהם גם ילדה אחת בעיר חומס, ששרה שיר עצוב על ילדות שאבדה בצל המלחמה. צפו בסקירה היומית של אירועי הדמים בסוריה ל-2.2.2014

סוריה - יומן מלחמה: מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה נמשכת כבר קרוב לשלוש שנים, זאת על רקע סבב השיחות האחרון בין נציגי המשטר לבין האופוזיציה במדינה. ההערכות הרשמיות מדברות על יותר מ-130 אלף הרוגים וכשני מיליון פליטים, כשהלחימה העיקשת בין הצבא לגדודי המורדים נמשכת ללא הרף. פרויקט חדשות 2 Online ממשיך להציג את האירועים הבולטים במדינה המדממת והשסועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מראות ההרס והמלחמה ממשיכים להיות חלק משגרת החיים של אזרחים רבים בסוריה - בהם גברים, נשים וילדים שגורלם התאכזר אליהם, במיוחד בעיר מוכת האבדות והחורבן חומס, שבמערב סוריה, הסובלת כמעט באופן יומיומי מהפצצות חיל האוויר הסורי שמטיל אימה על התושבים.

על רקע המשך ההפצצות והלוחמה העיקשת והעקובה מדם בין הצדדים, נראית בסרטון שפורסם ברשת ילדה קטנה משכונת באב א-סבאע בחומס, שחלקים ממנה נחרבו עד היסוד, כשהיא שרה שירים על ילדות שנגזלה וכנראה שלא תשוב עוד.

הילדה שנראית בחלקו האחרון של הסרטון שרה שיר ילדים ידוע במדינה, שמקבל משמעות חדשה ומצמררת על רקע תמונות הקרבות והפיצוצים: "פעם הייתי יושבת בחצר הבית, תחת עץ הזית הירוק, ליד עץ הדפנה", שרה הילדה. "אמי היקרה הייתה אופה פיתות בטאבון ואבי היה משקה את עץ הלימון יחד עם אחותי מלאק", המשיכה הילדה לשיר בעצב. מציאות עצובה של ילדות שאבדה.