סוריה - יומן מלחמה: ההפצצות נמשכות, הרעב גובר

על רקע סבב השיחות האחרון בז'נבה, חיל האוויר הסורי ממשיך להמטיר חביות נפץ מעל לראשם של האזרחים. בינתיים, המשבר ההומניטרי במדינה השסועה הולך ומחריף. צפו בסקירה היומית של אירועי הדמים בסוריה ל-1.2.2014

סוריה - יומן מלחמה: מלחמת האזרחים העקובה מדם נמשכת כבר קרוב לשלוש שנים, זאת על רקע סבב השיחות האחרון בין נציגי המשטר לבין האופוזיציה במדינה. ההערכות הרשמיות מדברות על יותר מ-130 אלף הרוגים וכשני מיליון פליטים, כשהלחימה העיקשת בין הצדדים נמשכת ללא הרף. פרויקט חדשות 2 Online מציג את האירועים הבולטים במדינה שהפכה למדמנת דמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעוד קולות הפגזים ממשיכים להרעיד את הקרקע, המשבר ההומניטרי הולך ומחריף. בתי החולים קורסים ואלפים גוועים ברעב. כך גם הילד שנראה בסרטון, שאיבד משקל רב מגופו בתוך שנה אחת בלבד.

בינתיים הלחימה נמשכת - כמעט באין מפריע. צבאו של הנשיא בשאר אסד, ממשיך בהטלת חביות נפץ מהאוויר. עשן רב היתמר מעל לדרום דמשק, ובחאלב מתבצעים ניסיונות לחלץ פצועים תחת הפגזות בלתי פוסקות. "איפה אתם מוסלמים?", תהה אחד מתושבי המדינה השסועה. "איפה אתם עמי כל העולם? זה בלתי נתפס, בלתי נתפס... אלוהים - תראה מה קורה כאן, רק אתה יכול להציל אותנו, לא יהודים ולא מוסלמים".