מתיחות בלבנון: חשש ממלחמת חיסולים

על רקע שורת הפיגועים האחרונים במעוזי חיזבאללה, מזהיר שר הפנים הלבנוני מפני עליית מדרגה במאבק בין הארגון השיעי למתנגדיו שתתבטא בניסיונות חיסול בכירים. לדבריו, גם ראש הממשלה נג'יב מיקאתי מאויים ומנגנוני הביטחון פועלים לאבטחתו. "המצב במדינה קשה, והוא הולך ומידרדר", אמר השר הבכיר

לבנון בוערת, ארכיון (AP)

מדינה תחת אש: גל הפיגועים בלבנון נמשך בסוף השבוע האחרון עם פיצוץ נוסף בעיירה הרמל המזוהה עם חיזבאללה ושוכנת בצפון בקעת הלבנון, סמוך לגבול עם סוריה. מחבל מתאבד שפוצץ את מכוניתו בתחנת דלק בעיירה הביא למותם של ארבעה בני אדם ולפציעת 28 נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הפיגוע, הזהיר שר הפנים הלבנוני מרואן שרבל כי המדינה נמצאת במצב קשה שמידרדר מיום ליום. לדבריו, מנגנוני הביטחון מבצעים תיאומים עם מספר אישים בכירים בעניין אבטחתם, בשל החשש כי הם מככבים ברשימות חיסול של ארגוני הטרור השונים הנאבקים זה בזה, בעיקר על רקע מעורבותו של חיזבאללה במלחמה בסוריה.

מדברי השר הבכיר עולה כי בין האישים המאוימים נמצא גם ראש ממשלת לבנון בעצמו, נג'יב מיקאתי. שרבל סירב למסור אילו עוד שמות מופיעים ברשימת החיסולים וקבע כי "אין אישיות שמאוימת יותר מאישיות אחרת. כל מי שמתעסק בסוגיות העומדות על סדר היום מאוים".

ראש הממשלה, מיקאתי (רויטרס)

עוד מסר השר כי מנגנוני הביטחון ממשיכים בחקירות המאומצות של פעילים שנעצרו, ביניהם עמר אל-אטראש, פעיל טרור שפרטים מחקירתו פורסמו בשבוע שעבר בכלי התקשורת במדינה, וחשפו טפח מדרכי הפעולה של הארגונים הנלחמים בחיזבאללה. הדלפות מתוך חדרי החקירה כללו רשימה של מכוניות החשודות ככאלו שעשויות לשמש כמכוניות תופת בפיגועים.

אמש נטל הארגון ג'בהת א-נוסרה אחריות על הפיגוע, ובהודעה שפרסם נכתב כי "עם המשך הפשעים שמבצע חיזבאללה האיראני בסוריה נגד העם הסורי, לא נותר לנו אלא להגיב בלב מעוזו כדי לחסל עמו את החשבונות".