לבנון: הרוגים בפיגוע במעוז חיזבאללה

נמשכת זליגת מלחמת האזרחים בסוריה ללבנון: לפחות חמישה בני אדם נהרגו ועוד כ-20 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בעיירה הרמל, הסמוכה לגבול עם סוריה. על פי עדויות שונות, הפיצוץ אירע בסמיכות לבית ספר בעיירה, הנחשבת מעוז חיזבאללה

שוב פיגוע במעוז חיזבאללה: לפחות חמישה בני אדם נהרגו ו-20 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בעיירה הרמל שבצפון-מזרח לבנון, סמוך לגבול עם סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים של כלי תקשורת במדינה, הפיצוץ העז אירע בסמוך לתחנת דלק ולבית ספר בעיירה, שרוב אוכלוסייתה שיעית ונחשבת למעוז חיזבאללה. בשלב זה אף ארגון לא לקח עליו אחריות לפיצוץ, וההערכה היא כי במכונית התופת נהג מחבל מתאבד.

בתמונות ששידרה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה נראים כוחות הביטחון מקיפים את אזור הפיגוע ומונעים מאנשים להתקרב. בפיגועים קודמים במעוזי חיזבאללה השתלטו אנשי הארגון על הזירה ולעיתים אף מנעו מעבר של אנשי כוחות הביטחון של לבנון.

שורת פיגועים במעוזי חיזבאללה

מחבל פוצץ מכונית תופת. ארכיון (רויטרס)
בסוף חודש ינואר נהרגו חמישה בני אדם בפיצוץ מכונית תופת ברובע דאחייה בדרום ביירות - מעוז חיזבאללה בלבנון. הפיצוץ, שאירע מטרים ספורים ממקום הפיגוע האחרון בעיר, הוכרז כתגובה נוספת למעורבות חיזבאללה בסוריה.

שלושה שבועות לפני כן נהרגו חמישה בני אדם ועשרות נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בדאחייה. כתוצאה מעוצמת הפיצוץ התנפצו זגוגיות חלונות באזור, מבנה אחד ומספר כלי רכב עלו באש. באותו אזור נמצאו לאחרונה מספר מכוניות תופת שנוטרלו לפני הפיצוץ.

שבוע קודם לכן אירע פיצוץ עז של מכונית תופת בלב ביירות שבו חוסל מוחמד שטאח, שכיהן בעבר כשר האוצר במדינה. שטאח היה ממקורבי ראש הממשלה לשעבר חרירי וממתנגדי חיזבאללה.

סדרת הפיגועים האחרונה בלבנון מהווה זליגה של הלחימה בסוריה לתוך שטח לבנון - שמגיעה בעקבות המעורבות העמוקה של חיזבאללה במלחמת האזרחים. לוחמי ארגון הטרור השיעי נלחמים לצד כוחות אסד נגד המורדים ועל פי דיווחים שונים, כ-300 מהם נהרגו בקרבות בסוריה.