סוריה בוערת: יומן מלחמה

למרות שהזוועות בסוריה כבר לא מייצרות כותרות מדי יום, הלחימה במדינה נמשכת במלוא עוזה. האם אסד יחזיק מעמד בעזרת לוחמי חיזבאללה, מתנדבים שיעים מעיראק, אספקה רוסית ומאות יועצים צבאיים מאירן? מדי יום נביא לכם כאן בחדשות 2 Online את תקציר אירועי מלחמת האזרחים בסוריה בווידאו ותמונות. צפו

מחזות הזוועה של מלחמת האזרחים בסוריה מתרחשים מדי יום, אך לא בכל ערב הם מגיעים למהדורות החדשות. מדמנת הדמים הרותחת בשכנתנו הצפונית הפכה לשגרה, שאינה מייצרת כותרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל גם כשזרקורי התקשורת מכוונים לנושאים אחרים - הלחימה נמשכת במלוא עוזה, ולישראל יש עניין רב בתוצאות המאבק על השליטה בסוריה: האם יחזיק בשאר אסד מעמד בעזרת לוחמי חיזבאללה, מתנדבים שיעים מעיראק, אספקה רוסית ומאות יועצים צבאיים מאירן?

האם יצליחו לוחמי אל-קעידה - 40 אלף במספר - להגיע אל גבולנו ברמת הגולן? האם נידונה סוריה להתנפץ לרסיסים בין מאות מיליציות וצבא מפורק למחצה? מדי ערב מפיצים המורדים דיווח קצר, המסכם את אירועי 24 השעות האחרונות. קליפ קצר וקצבי, הנותן את התמונה בפחות מדקותיים.

תושבים בחומס: "נמות מרעב ולא נתפייס עם אסד"

בחומס מביעים התנגדות נחרצת לניסיונות להגיע להבנות עם משטר אסד, שיאפשרו פתיחת "מסדרון הומניטארי" אל תוך העיר הנצורה, והמורדים שם מבטיחים להשיג כל מה שצריך תוך כדי לחימה. 

בגזרת דמשק נמשכת הפצצת שכונות המורדים באמצעות חביות נפץ מהאוויר, ובחאלב, שמופצצת אף היא מזה כמה ימים ברציפות - מגיעות תמונות של פעולות חילוץ מתוך הריסות.

כל אלו ועוד בסיכום האירועים היומי של חדשות 2 Online.