כך פועל הארגון שמכה בחיזבאללה

הברחת מכוניות תופת, פיגועים משולבים והתקפות רוויות דם: מעצרו של פעיל בכיר בארגון הפועל נגד חיזבאללה ואחראי לשורת פיגועי התופת במדינה, חושף את דרכי הפעולה ואת עומק הסכסוך הפנימי שמאיים על מדינת הארזים

פיגוע בדאחייה, ארכיון (AP)

בלבנון נמשכת חקירת שרשרת הפיגועים שזעזעו את המדינה, כשלאחרונה נעצר אחד מבכירי הארגון הסלפי הפועל נגד חיזבאללה, עומר אל-אטראש. היום (ג') מפרסם העיתון אל-חבאר, המקורב לארגונו של נסראללה, הדלפות מחדר החקירות של שירותי הביטחון המקומיים, שחושפים טפח מהעימות הפנימי המתרחש במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסומים, אל-אטראש סיפק מידע מכריע על רשת הברחת מכוניות התופת מסוריה ללבנון דרך אזור הגבול באזור עארסאל, וכן סיפר כי השתמש לא פעם במחנות הפליטים הפלסטינים באזור כתחנת מעבר.

הוא סיפר כי היה אחראי על אספקת שתי מכוניות מאזור ערסאל שבגבול סוריה-לבנון ומסירתן מבלי שידע, לטענתו, למה נועדו. לאחר שנעצר בשבוע שעבר, אמר בחקירתו שידע על כוונתם של מספר לוחמי ג'יהאד לבנונים, סורים ופלסטינים להרחיב את מתקפת הפיגועים נגד החיזבאללה, כך שלא תתקיים רק באזור שכונת הדאחייה בביירות, מעוז חיזבאללה, אלא תתרחב למקומות נוספים ברחבי המדינה.

עוד סיפר האיש, שכשהגיע עם המכוניות לביירות נאמר לו להחנות אותן במחסן בשכונה הסמוכה לדאחייה ולעזוב את המקום. הוא הודה כי נחשף לתוכנית לבצע פעולת טרור משולשת ברובע הומה האדם, שתתחיל כאשר שני מחבלים יפתחו באש לכל עבר, לאחר מכן היו אמורים לפוצץ עצמם, ולבסוף מכונית תופת אמורה הייתה להתפוצץ עם הגעת גורמי הצלה ועשרות סקרנים.

חיזבאללה תגבר את האבטחה בדאחייה

זירת הפיגוע האחרון, ארכיון (רויטרס)

במקביל, פרסם הבוקר העיתון "אל-שרק אל-אווסט" כי חיזבאללה תגבר את האבטחה ביומיים האחרונים בדאחייה, על רקע מידע מודיעיני שהגיע לארגון על אפשרות שלאזור הוכנסו מכוניות תופת נוספות. עוד נכתב כי באזור נוכחות מוגברת של אנשי הארגון המסתובבים בלבוש אזרחי.

בשבוע שעבר נהרגו חמישה בני אדם ועוד עשרות נהרגו בפיצוץ מכונית תופת ברובע המוכר כמעוז ארגון הטרור. שבועיים קודם לכן, נהרגו חמישה אזרחים נוספים הפעולה דומה. על פי הערכות במדינה, סדרת הפיגועים מהווה זליגה של הלחימה בסוריה, שמגיעה בעקבות המעורבות העמוקה של חיזבאללה במלחמת האזרחים.