בדרך לנשיאות: א-סיסי התפטר מתפקידו כשר ההגנה

בישיבה דרמטית במועצה הצבאית העליונה במצרים, הועלה שר ההגנה עבדל-פתח א-סיסי לדרגת פילד-מרשל, התפטר מתפקידו והוצג כנציג הצבא המצרי לנשיאות המדינה. א-סיסי שוחח בטלפון עם הנשיא הזמני וראש הממשלה והודיע להם על ההחלטה. הגנרל סידקי סובחי יחליפו בתקפיד שר ההגנה

הנשיא הבא? א-סיסי (רויטרס)

המירוץ לנשיאות מצרים יוצא לדרך: המועצה הצבאית העליונה קיבלה היום (ב') את התפטרותו של הגנרל עבדל-פתח א-סיסי, שר ההגנה הנוכחי ולשעבר מפקד צבא מצרים - כך מדווחים כלי התקשורת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישיבה דרמטית שהתקיימה במטה המועצה הצבאית, הועלה א-סיסי לדרגת פילד-מארשל, הדרגה הגבוהה ביותר בצבא מצרים. דקות לאחר מכן קיבלה המועצה את התפטרותו והציגה אותו כמועמד מטעמה לנשיאות המדינה, שסובלת בחודשים האחרונים מחוסר יציבות בעקבות עימותים בין כוחות הצבא לתומכי האחים המוסלמים.

לאחר קבלת התפטרותו, התקשר א-סיסי לנשיאה הזמני של מצרים ולראש הממשלה והודיע להם על החלטתו להתמודד לנשיאות. במקביל, אישרה המועצה הצבאית את מינויו של הגנרל סידקי סובחי למחליפו של א-סיסי בתפקיד הבכיר ביותר במערכת הביטחון המצרית.

אתמול הודיע נשיאה הזמני של מצרים, עדלי מנסור, כי הבחירות לנשיאות המדינה ייערכו לפני הבחירות לפרלמנט. בכך משנה ההנהגה במצרים את הסיכומים שהושגו עם הדחת הנשיא מוחמד מורסי בקיץ, אך בשלב זה לא ברור מתי תתקיים ההצבעה.

בסוף השבוע האחרון התאספו המונים בכיכר תחריר המזוהה עם תנועת המחאה נגד הנשיא לשעבר חוסני מובארק והביעו את תמיכתם בשר ההגנה לשעבר א-סיסי. עשרות אלפים ציינו שלוש שנים למהפכה, אך עד מהרה התפתחו במקום מהומות דמים.