הרוגים בפיצוץ עז בלב קהיר

מכונית תופת שהתפוצצה סמוך למטה המשטרה הרעידה את בירת מצרים. על פי דיווחים במדינה, במקום ישנם לפחות 3 הרוגים מקרב אנשי כוחות הביטחון. בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי הפיגוע

כלי תקשורת במצרים מדווחים על פיצוץ מכונית תופת סמוך למטה המשטרה במרכז קהיר. בשלב זה ידוע לפחות שלושה הרוגים מקרב אנשי כוחות הביטחון המצריים שנפגעו כתוצאה מהפיצוץ. עד כה לא ברור מי עומד מאחורי הפיגוע, שככל הנראה הופנה נגד המשטר הצבאי במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כעשרה ימים נהרגו יותר מעשרה בני אדם בעימותים בין כוחות הביטחון במצרים עם מפגינים נגד משאל העם על כינון חוקה חדשה במדינה. מאז ההפיכה במצרים, פועל השלטון ביד חזקה נגד תנועת "האחים המוסלמים" ששלטה במדינה.

משאל העם שנערך בשבוע שעבר במצרים אישר ברוב גורף את החוקה. הוועדה האלקטורית פרסמה הודעה רשמית על התוצאות, לפיהן 98.1% מהמצביעים תמכו בחוקה החדשה. האחים המוסלמים החרימו את משאל העם, והדבר ניכר בקלפי לאחר שרק 38.6% טרחו להצביע במשאל העם.

98.1% הצביעו בעד החוקה החדשה, המבטלת את החוקה של האחים המוסלמים שאושרה רק לפני כשנה. 1.9% בלבד התנגדו. הוועדה האלקטורלית הודיעה כי 38.6% בלבד מהאזרחים הצביעו במשאל העם.

לחוקה שאושרה כמה נושאים בולטים: אחד מהם הוא האיסור על הקמת מפלגות דתיות. זאת, לאחר שכבר בחודש שעברה הוחלט להוציא את ארגון האחים המוסלמיים אל מחוץ לחוק. נושא אחר הוא ביצור מעמד צבא מצרים במציאות החדשה שנוצרה במדינה: לצבא יהיו כעת סמכויות רבות יותר בקביעת מדיניות הממשלה. בנוסף, נקבע שאחוז קבוע מהתקציב יועבר לחינוך.