מרוקו: אנס שיתחתן עם הקורבן - לא יענש

הפרלמנט במדינה המוסלמית אישר את התיקון לחוק השנוי במחלוקת. גברים שנעצרו בחשד שאנסו קטינות לא יועמדו לדין - אם ייתחתנו עמן. ההצעה הועלתה בעקבות מקרה שהתרחש לפני שנה, אז התאבדה בת 16 לאחר שנישאה לגבר שאנס אותה

"אנס שיתחן עם הקורבן - לא ייענש" (אילוסט (חדשות 2)

אונס בלי עונש: הפרלמנט במרוקו במדינה אישר פה אחד כי גברים שנעצרו בחשד שאנסו קטינות לא יועמדו לדין - אם יחליטו להתחתן עמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצעה לתיקון החוק במדינה אושרה על ידי הפרלמנט במדינה, לאחר פעילות מסיבית של אקטיביסטים ואנשי לובי שפעלו כדי להביא לאישורו. על פי הדיווח ב-BBC, ההצעה שנידונה בפרלמנט הועלתה תחילה בבית מחוקקים מקומי במדינה.

הנושא הועלה על ידי המחוקקים לאחר בשנת 2012 סערה מרוקו בעקבות מותה של נערה בת 16 שהתאבדה לאחר שהכריחו אותה להתחתן עם מי שאנס אותה. הנערה טענה כי הגבר המשיך להתעלל בה גם לאחר הנישואין, אולם הבעל הכחיש את הדברים.

למרות שהחוק נחשב למעורר מחלוקת, גורמים רבים במרוקו סבורים שהוא דווקא עשוי להטיב עם הקורבנות. באזורים רבים במדינה, בהם מתגוררת אוכלוסיה שמרנית, קיימת סברה כי אישה שקיימה יחסי מין מחוץ לנישואין, גם אם נאנסה, מחללת את כבוד המשפחה. בעקבות אישור התיקון סבורים בחוגים הללו כי הדבר יקל על סבלן של הנפגעות.

מנגד, בארגוני זכויות האדם במדינה ממשיכים למחות למען השוויון בין המינים. "צריך לפעול כדי למנוע פגיעה מתמשכת בנשים ולמנוע נישואיהן של קטינות", אמרו בארגונים במרוקו.