הפקת הענק של חיזבאללה מעבר לגבול

כשתושבי מטולה הביטו כמו בכל בוקר אל צדו השני של הגבול, הם הופתעו לגלות שבסיס חדש של צה"ל הוקם בשטח לבנון. אלא שמהר מאוד התברר כי מדובר בבסיס דמה שהוקם על ידי חיזבאללה לצורך צילומי סרט תעמולה של הארגון

תושבי מטולה לא ציפו למראות הללו כשפתחו את החלונות והביטו לעבר לבנון: מצדו השני של הגבול הוקם מוצב חדש של צה"ל, כשעל חומותיו דגלי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבסיס" נבנה בימים האחרונים מעבר לגבול עם ישראל, בשטח לבנון, בצמוד לשמורת הטבע נחל עיון. מדובר בחלק מתפאורה לסרט תעמולה חדש שמפיק חיזבאללה בימים אלה. מעבר לגבול ניתן להבחין בבנייה "מרשימה" של מוצב צה"ל הכולל חומות אבטחה ומגדלי שמירה.

מי שהציץ לסט הצילומים שבנו אנשי ההפקה התקשה להתעלם מתנועת הטנקים והנגמ"שים סביב הבסיס המאולתר. בנוסף, ניתן לצפות בחיילים-ניצבים רבים שהגיע אל הבסיס במדי צה"ל ואף במכוניות עם דגלי ישראל. בסביבת מתחם הצילומים אפשר להבחין בצלמים הרבים וכן ברכבי ההפקה שהגיעו למקום במסגרת הפקת הסרט.

זהו איננו הניסיון הראשון של ארגון הטרור להרחיב את דריסת רגלו ב"תעשיית הקולנוע" במזרח התיכון. בשנה שעברה צולם באותו אזור הסרט "תחיית הרובים" שהפיק ארגון חיזבאללה ושודר במהלך חודש הרמדאן האחרון. הסרט עסק בנושאי ה"כיבוש והמלחמה בישראל".

לא בכדי בחר הארגון לצלם את סרטו החדש דווקא באזור זה מצדו השני של הגבול. על פי רוב, בשטח זה של דרום לבנון יש לארגון חיזבאללה שליטה כמעט מוחלטת, וכל דבר נעשה מטעמו או ברשותו. כך למעשה גם הפעם ניצלו זאת בארגון כדי להפיק את סרטם החדש.