מצרים: 98.1% הצביעו בעד החוקה החדשה

משאל העם שנערך השבוע במצרים אישר ברוב גורף את החוקה. היום הודיעה הוועדה האלקטורית הרשמית על התוצאות, לפיהן 98.1% מהמצביעים תמכו בחוקה החדשה. האחים המוסלמים החרימו את משאל העם, והדבר ניכר בקלפי לאחר שרק 38.6% טרחו להצביע במשאל העם

רק 38.6% הלכו לקלפי. ארכיון (ap)

החוקה במצרים אושרה ברוב מוחץ - ובמיעוט משתתפים: היום (שבת) פורסמו תוצאות משאל העם שנערך במצרים בימי שלישי ורביעי לאישור החוקה החדשה. כצפוי, העם המצרי אישר ברוב גדול את החוקה, וזאת לאחר שהאחים המוסלמים החליטו לקרוא לתומכיהם לא להשתתף במשאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

98.1% הצביעו בעד החוקה החדשה, המבטלת את החוקה של האחים המוסלמים שאושרה רק לפני כשנה. 1.9% בלבד התנגדו. הוועדה האלקטורלית הודיעה כי 38.6% בלבד מהאזרחים הצביעו במשאל העם.  

לחוקה שאושרה כמה נושאים בולטים: אחד מהם הוא האיסור על הקמת מפלגות דתיות. זאת, לאחר שכבר בחודש שעברה הוחלט להוציא את ארגון האחים המוסלמיים אל מחוץ לחוק. נושא אחר הוא ביצור מעמד צבא מצרים במציאות החדשה שנוצרה במדינה: לצבא יהיו כעת סמכויות רבות יותר בקביעת מדיניות הממשלה. בנוסף, נקבע שאחוז קבוע מהתקציב יועבר לחינוך.

צפוי להכריז על התמודדות. הגנרל סיסי (חדשות 2)

בנוסף, היום יוכרז התאריך הרשמי לבחירות לנשיאות במצרים. על פי הדלפות שפורסמו היום, הבחירות אמורות להיערך במרץ. ההערכה היא כי הגנרל עבד אל-פתח א-סיסי יכריז על התמודדותו בבחירות, לאחר שהמתין לקבלת התוצאות הרשמיות של משאל העם.