שגריר עירק באו"ם: "דאע"ש קוצר איברים וסוחר בהם כדי לממן פעילות"

בדברים שנשא בפני עיתונאים ביקש מוחמד אל-חכים ממועצת הביטחון לבדוק את הטענות כי נמצאו גופות רבות חתוכות וללא איברים מסוימים. "אלו פשעים של רצח עם ופשעים נגד האנושות והם חייבים לעמוד בפני משפט בינלאומי", הבהיר.

"מצאנו גופות ללא חלק גוף" (רויטרס)

שגריר עירק באו"ם מוחמד אל-חכים, ביקש ממועצת הביטחון בארגון לבדוק את הטענה כי דאע"ש קוצר איברים וסוחר בהם על מנת לממן את פעילותו. "בשבועות האחרונים נמצאו גופות חתוכות בקברי אחים ללא כליות וחלקי גוף אחרים", הסביר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדברים שנשא בפני עיתונאים טען אל-חכים כי עשרות רופאים הוצאו להורג בשבועות האחרונים באזור מוסול לאחר שסירבו לקחת חלק בקצירת איברים. "אני מבקש ממכם לבוא ולבדוק את הגופות - זה ברור שחסרים להם איברים מסוימים", הבהיר.

"הם ביצעו את פשעי הטרור המתועבים ביותר כלפי העם העירקי - שיעים סונים נוצרים, טורקמנים ויזידים", המשיך אל-חכים. "אלו פשעים של רצח עם, פשעים נגד האנושות והם חייבים לעמוד בפני משפט בינלאומי. 2015 תהיה שנה מכריעה לממשל העירקי לשחרר את כל השטחים שבשליטת דאע"ש בסיוע הקועליציה הבינ"ל.

שליח האו"ם לעירק ניקולאי מלדנוב, סיפר למועצת הביטחון כי במהלך ינואר האחרון נהרגו כ-800 בני אדם באזור וציין כי גוברות האשמות למימון פעילות הארגון על ידי סחר באיברים. "ברור לנו כי המתקפות הן יומיומיות וכי הטקטיקות של ארגון המדינה האסלאמית מתרחבות בכל יום", ציין.