הנשק החדש של אסד: חביות נפץ מהשמיים

נשיא סוריה באשר אסד מגביר את המתקפה על המורדים באמצעות נשק חדש ואכזרי במיוחד: חביות טעונות מאות קילוגרמים של חומרי נפץ המוטלות ללא אבחנה מהאוויר על שכונות צפופות במרחב דמשק. צפו בתיעוד הלחימה

בשעה שהדיפלומטים מתגוששים על התנאים בוועידת ההסדר בז'נבה בעוד פחות מעשרה ימים, נשיא סוריה באשר אסד ממשיך להפעיל לחץ במלחמת האזרחים המשתוללת בארצו. היום (ב') קלטו המצלמות ברגע האמת את דרך הפעולה החדשה של הצבא הסורי - הטלת חביות טעונות בחצי טון חומר נפץ על אזורים מאוכלסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפצצה האכזרית הזו התרחשה בדאריה, פרבר של דמשק, הנמצא זה מכבר בידי כוחות המורדים. אסד והגנרלים שתחתיו הגיעו למסקנה שחביות הנפץ הן נשק יעיל יותר מטילים מדויקים, כחלק מהמאמץ לשבור את רוח ההתקוממות ואת יכולת העמידה של האוכלוסייה.

הנשק החדש של אסד, ארכיון (רויטרס)

בתמונות שפורסמו ומסעירות את העולם הערבי, נראה מסוק צבאי מטיל את החביות וגורם לנזק רב. למורדים אין תשובה לדפוס הלחימה הזה, מה גם שהם עסוקים בלחימה של חזית נוספת, מול אחד הפלגים של אל-קאעידה.

חביות הנפץ האלה, נשק פרימיטיבי לכל הדעות, הפכו לסימן ההיכר של השלב הנוכחי במערכה, אך במקום לחזק את הלחץ לאלץ את אסד לפרוש הן משפרות כרגע את הקלפים שהוא מחזיק בידיו.