בעולם הערבי חוגגים: "אנחנו לא הבסנו את שרון , אלוהים כן"

ברחבי העולם הערבי חגגו את מותו של רה"מ לשעבר אריאל שרון, שעדיין נתפס כגנרל המפחיד שהצליח להביס ולהביך את צבאות ערב ומתנגדי ישראל. העיתונים בטהרן פרסמו טורי דעות על "פשעיו של שרון" ותושבים באירן אמרו: "היו צריכים להעמיד אותו למשפט. עכשיו , הוא הולך ישר לגיהנום"

בדרום לבנון, ברצועת עזה, בשטחי יהודה ושומרון וברחבי העולם הערבי, שראה בראש הממשלה המנוח אריאל שרון גנרל שהצליח להביס ולהביך לא אחת את צבאות ערב ומתנגדי ישראל, חגגו אתמול את מותו. "אלוהים גדול, הוא נקם בו - בקצב הזה. אנחנו לא יכולנו להביס אותו, אלוהים עשה את זה", אמר תושב ביירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירן בחרו להדגיש את "פשעיו" של שרון. "ברור למה הוא לא עמד למשפט, הוא היה בתרדמת במשך שמונה שנים. אבל לפני זה לא הייתה הזדמנות להעמיד אותו למשפט?", תהה עלי עסג'אר מטהרן. "היו צריכים להעמיד אותו למשפט. עכשיו הוא הולך הישר לגיהנום".

כותרות העיתונים ברחבי העולם הערבי מתארים את שרון בשפע כינויי גנאי - "רוצח", "קצב" ועוד.

"אם הוא היה חי, היו מרשיעים אותו ברצח"

"הטבח בסברה ושתילה הוא אחת מההוצאות להורג הנוראיות ביותר, לא רק בהיסטוריה של המלחמה אלא גם בהיסטוריה של העמים", אמר עסג'ר מורטזה אחמדי, אזרח אירני נוסף. "אני חושב שזה היה רצח עם נוראי".

מבחינת תושבי טהרן שרון נותר גנרל מאיים. אחמדי אמר לסוכנות רויטרס: "אם אתה אוהב את זה או לא, הוא ביצע את הפשעים האלה ואלוהים תכנן את גורלו בכזו דרך. אם הוא היה חי, היו מרשיעים אותו ברצח. אין לי שום ספק".

תושבת טהרן נוספת אמרה: "העובדה שאיש לא דיבר באו"ם על הפשעים שביצע שרון לאורך ההיסטוריה מראה שהחברה האנושית עדיין לא הגיעה לבגרות".