הפלסטינים: "שרון היה פושע, אין לנו זכרונות נעימים"

ברשות הפלסטינית ובעזה הגיבו למותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. בחמאס חגגו את מותו וכינו אותו "רגע היסטורי". בכיר פתח ג'יבריל רג'וב כינה אותו "פושע שהיה צריך להישפט". מוסטפא ברגותי: "לא חוגג את מותו של איש, אך אין זיכרונות נעימים משרון"

ג'יבריל רג'וב. (חדשות 2)

גם בקרב הציבור הפלסטיני דבר מותו של ראש הממשלה לשעבר לא פסח. רבים מהם אף הביעו שמחה על מותו של שרון. איש הציבור הפלסטיני דוקטור מוסטפא ברגותי אמר בראיון ל-BBC כי "לא צריך לחגוג את מותו של איש, אבל למרבה הצער לפלסטינים אין זיכרונות טובים משרון". לדברי ברגותי, "הוא ניהל מסלול של מלחמה ותוקפנות, ונכשל בעשיית השלום עם הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר הפתאח ג'יבריל רג'וב כינה את שרון "פושע", והביע צער על כך שהוא מעולם לא נשפט בבית הדין הבינלאומי בהאג. "שרון אחראי להתנקשות ביאסר ערפאת", האשים רג'וב.

בארגון חמאס הביעו שמחה על מותו של שרון. "אנו בטוחים יותר בניצחון עם מותו של העריץ", מסר דובר התנועה, סמי אבו-זוהרי. "עמנו שמח היום במותו של הפושע שידיו מגואלות בדם בני עמנו ומנהיגינו כאן ובגלות".

"שרון היה מנהיג מעשי טבח"

תוך דקות מרגע ההודעה על מות שרון, צייצו כמה גולשים ערבים הודעות שמחה על הידיעה וכן הביעו צער על כך שלא נשפט על "פשעיו" כהגדרתם. העיתון הלבנוני "דיילי סטאר" דיווח כי גם במחנה הפליטים עין אל-חילווה בדרום לבנון חגגו את ההודעה ברחובות.

"ראש הממשלה הישראלי לשעבר מת בגיל 85 והותיר אחריו מורשת מדממת", נכתב בידיעה של סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". "שרון ייזכר על ידי פלסטינים וערבים רבים כמנהיג מעשי טבח במספר מדינות ובתפקידו בדיכוי התנועה הלאומית הפלסטינית במהלך עשרות שנים", נכתב בידיעה באתר הפלסטיני.

אריאל שרון הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

גלעד שרון: "אבא הלך כשהחליט ללכת"

נפרדים מאריק: "אהב את עמו ועמו אהב אותו"

מהפציעה ב-48' ועד לצליחת התעלה

אריאל שרון: תחנות חייו של מנהיג בתמונות

רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85