בכיר אירני: שיפור דרמטי ביכולת הטילים של חיזבאללה

מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה באירן אומר כי הטילים החדשים של חיזבאללה מדויקים יותר ויכולים לפגוע בכל נקודה בישראל. דבריו באים על רקע דיווח בשבוע שעבר, לפיו חיזבאללה הצליח להבריח טילי חוף-ים מתקדמים מבסיסים בסוריה לתוך שטח לבנון

טיל יאחונט. ארכיון (AP)

על רקע דיווח בשבוע שעבר, לפיו חיזבאללה הצליח להבריח ללבנון טילים ארוכי טווח, אומר היום (ש') מפקד בכיר במשמרות המהפכה של אירן: חיזבאללה שיפר דרמטית את יכולות הטילים שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה, גנרל אמיר עלי חאג'יזאדה, לחיזבאללה יש כעת את היכולת לפגוע בכל נקודה בישראל. בריאיון שערכה עמו סוכנות הידיעות האירנית פארס, הזהיר הגנרל האירני כי במקרה של עימות נוסף עם חיזבאללה, "ישראל תחזה בכוחו החדש של חיזבאללה".

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה (חדשות 2)

חאג'יזאדה הוסיף כי לבכיר חיזבאללה חסן א-לקיס, שחוסל בביירות לפני כחודש, היה תפקיד מרכזי בשיפור היכולות הצבאיות של ארגון הטרור הלבנוני. לדבריו, לטילים החדשים של חיזבאללה יכולות דיוק גבוהות.

דיווח: טילי יאחונט הוברחו ללבנון

בשבוע שעבר דיווח העיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל" כי חיזבאללה הצליח להבריח טילים ארוכי טווח מבסיסים בסוריה לתוך שטח לבנון. בכיר אמריקני העריך כי 12 טילים נגד ספינות מסוג "יאחונט" שיוצרו ברוסיה הוברחו בשיטה דומה, כדי למנוע את תקיפתם מהאוויר על ידי ישראל.

עם זאת, הבכיר ציין כי לחיזבאללה ככל הנראה עדיין חסרים חלקים כדי להפעיל את הטילים. על פי הדיווח, חיזבאללה השיג גם טילי סקאד D ארוכי טווח שהועברו בחלקים, ומסוגלים להגיע עמוק לתוך שטח ישראל, וגם טילי קרקע-קרקע קטנים יותר מסוג סקאד C, טילי פאג'ר, וגם ציוד נ"מ.

שר הביטחון משה יעלון (חדשות 2)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הכחיש השבוע את הדיווח על הגעת הטילים המתקדמים לידי חיזבאללה: "ככל שאנחנו יודעים, לחיזבאללה אין טילים מהסוג הזה". במהלך ביקור בפיקוד המרכז הוסיף שר הביטחון: הקו האדום שלנו לגבי מה שקורה בסוריה הוא מאוד ברור. אחד מהם הוא לא לאפשר מעבר של נשק מתוחכם ואיכותי מסוריה ללבנון. כשזה קורה, אנחנו יודעים מה לעשות ונפעל בהתאם".

בחודש יולי האחרון הותקף באופן מסתורי מחסן טילי יאחונט בעיר לטקיה שבסוריה שעל פי מקורות אמריקניים יוחסה לישראל. המתחם ככל הנראה שימש את חיל הים הסורי, שם אחסן הצי את אמצעי הלחימה שלו, כמו למשל את טילי היאחונט.

טילים יאחונט הם טילי חוף ים שיכולים להגיע עד אסדות הגז של ישראל ואף לפגוע בספינות של חיל הים הישראלי, ומכאן שאלו טילים שישראל בהחלט לא יכולה לאפשר להם לאיים עליה.