דיווח: "דאע"ש שרפו למוות 45 בני אדם בעירק"

אחרי שהוציא להורג בשריפה את הטייס הירדני השבוי, ב"מדינה האסלאמית" ממשיכים במעשי הזוועה. המשטרה העירקית מדווחת על הוצאתם להורג בשריפה של 45 בני אדם על ידי לוחמי הארגון, בעיר שנפלה רק בשבוע שעבר

ממשיכים בהוצאות להורג. לוחמי דאע"ש (רויטרס)

אחרי השבויים המצרים, בדאע"ש ממשיכים במעשי הזוועה: רשת BBC מדווחת מפי כוחות המשטרה בעירק כי אנשי הארגון שרפו למוות היום (שלישי) 45 בני אדם. זהותם של ההרוגים וסיבת הוצאתם טרם התבררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, האירוע התרחש בעיר אל-בגדאדי שבמערב עירק, שנפלה בידי לוחמי ארגון הטרור רק בשבוע שעבר. מפקד משטרת בגדד אמר כי מלבד ההוצאה להורג, פתחו לוחמי דאע"ש במתקפה אלימה על מתחם בו מתגוררות משפחות אנשי ביטחון וגורמים רשמיים במדינה.

מדיווחי המשטרה עולה כי בשל הלוחמה העיקשת והמחסור באמצעי תקשורת באזור מקשים על קבלת פרטים נוספים על המקרה. למעשה זו הפעם השנייה שדאע"ש מוציאים להורג בני אדם באמצעות בשריפה, כשמוקדם יותר החודש שרפו אנשי הארגון למוות את הטייס הירדני שהיה שבוי בידיהם.

מצרים הפציצה ייעדי דאע"ש

רק אתמול הודיע הממשל במצרים בהודעה שפורסמה בטלוויזיה הממלכתית כי הצבא הפציץ שורה של יעדים של ארגון הטרור האכזרי, במתקפה בה נהרגו, על פי דיווחים בלבנון, לפחות חמישה בני אדם. התקיפה באה בתגובה לסרטון שפרסם ארגון המדינה האיסלאמית בו נראית הוצאתם להורג של 21 אזרחי מצרים בלוב .

על פי הדיווח בכלי תקשורת לבנוניים, התקיפות האוויריות התרחשו עם שחר בעיר דרנה, ונועדו לפגוע במספר אתרי אימונים ומחסני נשק המשמשים את לוחמי דאע"ש הפועלים בלוב. אמש, זמן קצר לאחר פרסום הסרטון, שיגר נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי הודעה מיוחדת לאומה שבה הצהיר כי לארצו הזכות להגיב בעוצמה על רצח האזרחים. א-סיסי כינה את הפעולה "ברברית" והבטיח לפעול במהירות.