בגלל מזג האוויר: משפט מורסי נדחה

משפטו של נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי אמור היה להתחדש, אבל ברגע האחרון , אחרי שהמוני מפגינים התכוננו ליום של מחאה, הממשל המצרי פרסם הודעה על פיה המסוק שהיה אמור להביא את מורסי מאלכסנדריה לקהיר - לא יוכל להמריא בגלל מזג האוויר. גם חזאי הרשתות בשפה הערבית הופתעו

מה קורה מאחורי הגדר באקדמיה הצבאית בקהיר (רויטרס)

ערפל סביב משפטו של מוחמד מורסי בקהיר: הבוקר (ד') אמור היה להתחדש משפטו של נשיא מצרים המודח, אלא שגורם רשמי במצרים הודיע שמורסי לא יגיע לבית המשפט בגלל תנאי מזג האוויר. לטענתו, המסוק שאמור היה להוביל אותו מכלא בורג' אל עראב שבאלכסנדריה, שם הוא מוחזק, לבית המשפט באקדמיה הצבאית שבבירה, לא הצליח להמריא. על פי ההודעה, המשפט יתחדש רק ב-1 בפברואר. המפגינים הרבים שהתכוננו לקבל את פניו של מורסי מחוץ לבית המשפט החלו להתפזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשתות רבות בשפה הערבית, ביניהן אל ג'זירה ואל ערבייה, מטילות ספק בהודעה. חזאי הרשתות לא מדווחים על בעיה ספציפית במזג האוויר באזור אלכסנדריה ופרשנים רבים מעלים השערה שהמפגינים הרבים שהתכוננו לקבל את פניו של מורסי בקהיר הדאיגו את הממשל.

ברשת בי בי סי בשפה הערבית פורסם כי "מסוקים אחרים עם נאשמים נוספים הגיעו למתחם בקהיר, אבל רק המסוק של מורסי נשאר באלכסנדריה".

מוחמד מורסי בדיון קודם (AP)

מורסי ועוד 14 מאנשי האחים המוסלמים מואשמים ברצח מפגינים מחוץ לארמון הנשיאות בהתקוממות של 2012. מורסי הודח מתפקידו בחודש יולי האחרון על ידי כוחות הביטחון המצרים. מאז הדחתו, תומכיו של מורסי מפגינים ברחובות ומציתים מהומות.