ראש ממשלת חמאס: "אנשי הפת"ח יכולים לחזור לעזה"

מנהיג חמאס ברצועה איסמעיל הנייה ממשיך במאמציו להביא לפיוס בעם הפלסטיני ולהקלת התנאים בעזה. "ממשלת חמאס תרשה לחברי הפת"ח לשוב לרצועה ללא תנאים", הבטיח הנייה לאנשי התנועה היריבה שברחו לגדה המערבית לאחר תפיסת השלטון בידי חמאס

עבר לנימה מפוייסת. הנייה (חדשות 2)

ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה פנה היום (ג') לאנשי התנועה היריבה פת"ח המתגוררים בגדה המערבית ואמר כי הם יכולים לשוב לרצועת עזה. "ממשלת חמאס תרשה לחברי הפת"ח, שעזבו את הרצועה ב-2007, לשוב ללא תנאים", אמר הנייה - שגם הבטיח במפגש עם עיתונאים כי הוא מתכוון לשחרר אנשי פת"ח הכלואים בבתי סוהר ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש דווח כי הפלגים הפלסטינים חידשו בחשאי את שיחות הפיוס ביניהם. היום, לא רק שמנהיג חמאס אמר כי אנשי התנועה היריבה - תושבי רצועת עזה לשעבר - רשאים לחזור לביתם, אלא הוא גם הזמין את חברי הממשל הפלסטיני לבקר ברצועה.

סוכנות הידיעות AFP מדווחת ששלטון חמאס בעזה משנה באחרונה את יחסו לתנועת הפת"ח, בעקבות הסגר שמצרים וישראל מפעילות ומשבש את החיים ברצועה בכל התחומים.

הקרע בין חמאס לפת"ח נוצר ב-2007 כשפרצו קרבות בין הפלגים שגרמו לגירוש, מעצר ואף הוצאה להורג של פעילי התנועה הפלסטינית הלאומית בידי אנשי חמאס.