המפעל הסודי של אסד לייצור טילים על הכוונת

בעקבות ההפצצות של ריכוזי אוכלוסיה על ידי המשטר הסורי - באופוזיציה נערכים לתקיפת אחד המתקנים השמורים והרגישים ביותר בצפון המדינה - המפעל לייצור טילים אסטרטגיים. עובד לשעבר במקום שערק לשורות המורדים חושף בתמונות את סודות המקום ואת נקודות התורפה שלו. "ההגנה הטובה ביותר מהטילים של אסד היא התקפה", אמר

עובד לשעבר באחד המתקנים הסודיים והרגישים ביותר של המשטר הסורי - שלוחת המכון ללימודים ולמחקרים מדעיים בעיר הצפונית חאלב, חושף בסרטון שהועלה לרשת את מבנה האתר, את דרכי הגישה אליו וגם מסמן למורדים יעדים לתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובד, שזהותו אינה נחשפת וקולו מוסווה, מספר כי המכון שימש את המשטר במשך שנים לייצור נשק קונבנציונלי ובלתי קונבנציונלי, ושלוחתו הצפונית - שצילומיה נראים בסרטון - שייכת לזרוע האווירית של הצבא הסורי ומייצרת בעיקר טילים אסטרטגיים, פגזים ומטוסים ללא טייס.

עוד הוא מספר כי המורדים כבר ניסו לתקוף את המקום בעבר אך גרמו נזק למשרדים בלבד ולא לאמצעי הייצור הצבאיים, שכן הם ממוקמים בבניינים מרוחקים ממקום התקיפה, שכלל לא נפגעו. בסרטון, המלווה בקריינות בקולו של העובד, משורטטת דרך הגישה המפותלת למפעל ממרכז חאלב, דרך צמתים שונים בעיר - ועד לחומה המקיפה את האתר ובה ארבעה שערים.

לדבריו, כדי לפגוע באגפים שבהם מיוצר הנשק האסטרטגי של המשטר יש לעקוף את הכניסות הראשיות (A,B) ולהגיע לחלק העורפי של האתר, שם נמצאים שני שערים נוספים (C,D) הסמוכים למתקני הייצור והפיתוח של מערכות הנשק.

פגיעה באתר עלולה לשתק את יכולת ייצור הטילים של אסד

האתר, ונקודות התורפה (חדשות 2)
לקראת סופו של הסרטון חושף העריק את מבנה האתר - בניין אחר בניין - ואת הציוד שנמצא בכל אחד מהמבנים, החל בפס הייצור, דרך מערכות הבקרה והקירור ועד לבניין שבו נמצא המחשב הראשי ששולט בכל הפעולות המתבצעות במקום.

בהתאם לפרטים שהוא מציג, חלקם בתמונות, הוא מציע להפעיל אמצעים שונים כדי לחבל באתר. לטענתו, אם ייפגעו מכשירי הפיתוח וכיוון הטילים - תשותק יכולת ייצור הטילים של המשטר. עוד חושף העריק תמונות של המכשור הרגיש שנמצא בתוך המבנים הללו ומסביר שמספיק להצית אש גדולה בקרבת הציוד כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

לסיום הוא ממליץ למורדים לנצל את ה"ביקור" במקום כדי להניח את ידם על נשק חדיש ומתקדם המאוחסן במקום שישפר משמעותית את יכולותו בלחימה נגד המשטר.