דיווח: "עריקאת חושש שישראל תחסל את אבו-מאזן"

לפי דיווח בסוכנות הידיעות "מען", אמר ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת כי הוא חושש לחייו של יו"ר הרשות הפלסטינית. לטענתו, ראה מכתבים של ליברמן לאירופה שקראו "להסיר" את אבו-מאזן. "גם לפני שערפאת הורעל, היו קולות בממשלת שרון שאמרו כי ערפאת היה מכשול שיש להסירו", הצהיר

דיווח: "ישראל רוצה לחסל את אבו מאזן". אר (רויטרס)

בעוד מזכיר המדינה האמריקני קרי נמצא בביקור באזור, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, טוען כי הוא חושש שישראל תחסל את יו"ר הרשות אבו מאזן. כך מדווחת היום (ו') סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, עריקאת אמר לעיתון א-שרק אל אווסט, היוצא לאור בלונדון, כי קרא מכתבים משר החוץ אביגדור ליברמן המופנים אל מדינות באירופה - בהם הוא דורש לכאורה "להסיר" את אבו מאזן - ומגדיר אותו כסכנה לישראל.

"לישראלים יש גישה כזו", האשים עריקאת לפי הדיווח, "לפני שערפאת הורעל, היו קולות בממשלת שרון שאמרו כי ערפאת היה מכשול שיש להסירו, והם עושים זאת שוב".

"גם ערפאת הורעל" (AP)

"ערפאת הורעל בחומר רדיואקטיבי"

ברשות הפלסטינית טוענים מזה זמן כי ישראל הרעילה את ערפאת למוות. אלמנתו ובתו של יו"ר הרשות לשעבר הגישו לאחרונה תלונה בצרפת, לאחר ש רשת "אל-ג'זירה" הציגה תחקיר שקבע לכאורה כי יו"ר הרשות המנוח נרצח לאחר שהורעל באמצעות חומר רדיואקטיבי.

ראש צוות החקירה הרשמי של הרשות הפלסטינית אמר בחודש שעבר, כי יחשוף בקרוב את שמות האנשים האחראים למותו של ערפאת. החוקר הראשי טאופיק טיראקי טען כי החקירה נמצאת בשלביה הסופיים, כמעט עשור לאחר שצוות החקירה החל בחיפוש אחר חשודים בהריגת ערפאת, שלטענתם לא מת מוות טבעי.

בחודש נובמבר האחרון טענו מדענים בשוויץ, העומדים מאחורי ניתוח הדוגמיות מגופו של יו"ר הרשות לשעבר, כי יש עדויות לכך שיאסר ערפאת - הורעל למוות. מנגד שללו חוקרים צרפתיים את התיאוריה לפיה יו"ר הרשות לשעבר הורעל למוות, וטוענים כי הסברה שהמוות היה טבעי מסתמנת כנכונה.