הרוגים בפיצוץ במעוז חיזבאללה

שוב פיגוע קטלני בביירות: פיצוץ עז החריד את שכונת הדאחייה בדרום הבירה הלבנונית. על פי הדיווחים מלבנון, לפחות חמישה בני אדם נהרגו וכ-66 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת שכוון נגד אנשי נסראללה

הטרור מכה שוב בלבנון: פיצוץ עז נשמע בשעות אחר הצהריים (ה') ברובע דאחייה - מעוז חיזבאללה בביירות. כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי לפחות חמישה בני אדם נהרגו וכ-6620 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי עשן רב נראה מיתמר מעל השכונה בדרום ביירות, סמוך למשרדי רשת אל-מנאר - רשת התקשורת של חיזבאללה. כתוצאה מעוצמת הפיצוץ התנפצו זגוגיות חלונות באזור, מבנה אחד ומספר כלי רכב עלו באש.

הפיצוץ ברובע דאחייה (רויטרס)

רשת אל-ערבייה מדווחת כי כוחות הביטחון פתחו בירי באוויר באזור הפיצוץ, במטרה להרחיק סקרנים מהזירה. עוד דווח כי באותו אזור נמצאו לאחרונה מספר מכוניות תופת שנוטרלו לפני הפיצוץ. על פי הדיווח, מציאת מכוניות התופת לא הובאה לידיעת הציבור על מנת שלא לגרום לבהלה.

בשישי: חיסול בלב ביירות

בסוף השבוע האחרון אירע פיצוץ עז של מכונית תופת בלב ביירות שבו חוסל מוחמד שטאח, שכיהן בעבר כשר האוצר במדינה. שטאח היה ממקורבי ראש הממשלה לשעבר חרירי וממתנגדי חיזבאללה.

הפיצוץ התרחש באזור המלונות בעיר, במרחק של כמה מאות מטרים מבניין מטה הממשלה והפרלמנט הלבנוניים. יחד עם שאטח נהרג גם שומר ראשו. עוד שלושה בני אדם לפחות נהרגו ואחרים נפצעו. נזק רק נגרם למבנים באזור.

סדרת הפיגועים האחרונה בלבנון מהווה זליגה של הלחימה בסוריה לתוך שטח לבנון - שמגיעה בעקבות המעורבות העמוקה של חיזבאללה במלחמת האזרחים. לוחמי ארגון הטרור השיעי נלחמים לצד כוחות אסד נגד המורדים ועל פי דיווחים שונים, כ-300 מהם נהרגו בקרבות בסוריה.