צפו: אימה בשידור חי בעת הפיצוץ שהרעיד את ביירות

ההלם והפחד בעקבות פיצוץ מכונית התופת, שבו חוסל שר האוצר לשעבר שאטח, נראו גם בתוך אחד מאולפני הטלוויזיה בבירת לבנון במהלך שידור חי שבו נשמע הפיצוץ היטב. המראיינת שנראתה המומה אמרה לצופים: "אולי מדובר בתקיפה של מטוסים ישראלים"

הפיצוץ העז שבו חוסל אתמול באמצעות מכונית תופת שר האוצר הלבנוני לשעבר מוחמד שאטח, הכה בהלם לא רק את העוברים ושבים ברחובות ביירות, אלא גם את אולפני הטלוויזיה בבירה הלבנונית - ובמיוחד צמד מגישים באחת הרשתות שהיו בשידור חי. במהלך השידור נשמע הפיצוץ האדיר וצמד המגישים נראו מבוהלים ולא מבינים מה מתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נראה שאירע פיצוץ באזור", אמרה בפחד מגישת התכנית ברשת Future-TV הלבנונית, שניות לאחר הפעלת המטען. "שמענו פיצוץ עכשיו. נראה שאנשים רצים מהמקום. זה נשמע כמו פיצוץ או בום על קולי".

המגישה, שנותרה כמעט משותקת בעקבות הפיצוץ העז, העלתה בשידור את האפשרות שישראל תקפה. "אנחנו עדיין לא יודעים בשלב זה מה קרה", אמרה לצופים. "אבל שמענו פיצוץ חזק. ייתכן ומדובר במטוסים ישראלים, אנחנו עדיין לא יודעים".

זירת הפיצוץ בביירות (רויטרס)

סעד חרירי: "חיזבאללה עומד מאחורי הפיצוץ"

הפיצוץ התרחש באזור המלונות בעיר, במרחק של כמה מאות מטרים מבניין מטה הממשלה והפרלמנט הלבנוניים. יחד עם שאטח, שהיה בעבר גם יועצו של ראש הממשלה לשעבר סעד חרירי, נהרג גם שומר ראשו. עוד שלושה בני אדם לפחות נהרגו ואחרים נפצעו.

עשן רב היתמר במשך דקות ארוכות במקום שבו התפוצצה מכונית התופת, בלב מרכז העסקים של הבירה . נזק רב נגרם למבנים בסביבה. על פי הדיווחים מלבנון, במהלך עשרת הימים האחרונים הצטברו בידי מערכת הביטחון בלבנון התרעות לפיגוע.

חמישה הרוגים בעקבות הפיצוץ (AP)

ראש הממשלה הלבנוני לשעבר, סעד אל-חרירי, האשים את חיזבאללה במעורבות בפיצוץ. "ככל הידוע לנו, החשודים הם אלו שנמלטים מצדק בינלאומי ומסרבים להציג את עצמם בפני בית משפט", אמר חרירי, בהתייחסו לחמשת החשודים מארגון חיזבאללה בהריגת אביו ב-2005.