קהיר: עימותים אלימים בין הצבא למפגינים באוניברסיטה

התנגשויות אלימות באוניברסיטת אל-זהאר: תומכי האחים המוסלמים חסמו את הכניסה לאוניברסיטה והעלו באש מספר מבנים, במחאה על הגדרת האחים המוסלמים כארגון טרור. המפגינים מדווחים כי אחד הסטודנטים נורה למוות

נמשך גל האלימות במצרים: עימותים קשים פרצו הבוקר (ש') בין כוחות הביטחון לבין סטודנטים תומכי האחים המוסלמים באוניברסיטת אל-זהאר בקהיר - כך מדווחים כלי תקשורת במצרים. במהלך העימותים העלו המפגינים שני מבנים באש.

על פי הדיווח, העימותים החלו לאחר שהמפגינים חסמו את הכניסה לאוניברסיטה. כוחות הביטחון ירו לעברם גז מדמיע בניסיון לפזר את ההפגנה, ובתגובה החלו הסטודנטים להשליך אבנים לעבר השוטרים והבעירו צמיגים.

מפגינים העלו שני מבנים באש (רויטרס)

פעילי האחים המוסלמים טוענים כי אחד המפגינים נורה למוות על ידי כוחות הביטחון, אך הרשויות במצרים מכחישות את הדיווח. על פי הדיווח נפגע הסטודנט, חאלד אל-חדד, מפגיעת כדורי רסס.

תומכי האחים המוסלמים יצאו להפגין אתמול ברחובות קהיר, במחאה על החלטת הממשל במצרים להגדיר את ארגון האחים המוסלמים כארגון טרור.

השבוע: 15 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת

בשנה האחרונה סובלת מצרים מגל של אלימות, זאת על רקע המאבק של גורמים המזוהים עם האחים המוסלמים שמסרבים להיכנע למשטר החדש. בתחילת השבוע התפוצצה מכונית תופת בכניסה למטה המשטרה בעיר המצרית אל-מנצורה והביאה למותם של 15 בני אדם. גורמי רפואה במדינה דיווחו כי הפיצוץ גרם לפציעתם של יותר מ-100 בני אדם.

מודאג מהמצב במצרים. קרי (AP)

יומיים לאחר מכן נפצעו מספר בני אדם בפיצוץ באוטובוס ציבורי בבירה קהיר. בעקבות הפיגוע שוחח מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עם מקבילו המצרי נביל פהמי. קרי גינה את הפיצוץ שהתרחש אתמול בקהיר והבהיר כי "אזרחי מצרים זכאים לשלום".

במהלך שיחתם, הביע קרי דאגה מעצם החלטת הממשל במצרים להגדיר את ארגון האחים המוסלמים כארגון טרור. בהמשך, על פי הודעת הבית הלבן, הסכימו השניים כי "ישנו צורך בקיום תהליך פוליטי במצרים שיכלול את כל המפלגות במדינה ויוביל לייציבות". את השיחה חתם קרי באמירה כי כל אזרחי מצרים זכאים לשלום.