ראש ממשלת לבנון: "המחלוקות יובילו אותנו לאבדון"

יממה לאחר ההתנקשות בחייו של שר האוצר לשעבר, כינס נשיא לבנון דיון חירום בלשכתו בהשתתפות ראש הממשלה וראשי מערכת הביטחון. ראש הממשלה מיקאתי קרא לאחדות בין הפלגים. בתוך כך נודע כי כשעה בלבד לפני חיסולו, פרסם מוחמד שטאח ציוץ נוקב נגד חיזבאללה בטוויטר

זירת ההתנקשות בביירות (רויטרס)

נשיא לבנון כינס היום (ש') דיון חירום מיוחד עקב ההתנקשות אתמול בחייו של שר האוצר לשעבר מוחמד שטאח. בדיון השתתפו ראשי מערכת הביטחון במדינה וראש הממשלה נג'יב מיקאתי שקרא לאחדות: "המשך האלימות יוביל את כולנו לאבדון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החיסול הנפשע הזה הוא מכה נוספת ליציבות היחסית שבה אנו חיים, במציאות אזורית מדממת", אמר מיקאתי. "זה לא הזמן להאשמות, מחלוקות ומאבקים, שלא יובילו אלא לייאוש רב יותר. עלינו להיזהר כי האש אצל שכנינו כבר אוחזת בלבנון".

מיקאתי קרא לכל הפלגים במדינה לפעול יחד על מנת לשמור על היציבות והביטחון בלבנון. "יש לשוב לדיאלוג בין כל הגורמים על מנת להביא להספקת המצב המאיים על הדו קיום במדינה. עלינו לחפש שביל שאינו מוביל לתהום".

צייץ בטוויטר שעה לפני לפני החיסול

בתוך כך נודע כי כשעה בלבד לפני חיסולו, מתח שטאח ביקורת חריפה על חיזבאללה בציוץ שפרסם בטוויטר: "חיזבאללה מנסה למלא את התפקיד שאותו מילאה סוריה במדינה לפני 15 שנה. המטרה היא שלבנון תוותר על ריבונותה ועל היכולת להכריע בעצמה בסוגיות ביטחון ומדיניות חוץ".

גם יום לפני חיסולו כתב שטאח נגד ההתערבות בחיצונית בלבנון. "אם לא נצליח להינצל מהמצב הנוכחי, ההיסטוריה תספר שהיו אלה אסד, נסראללה וערפאת שהפילו את המדינה". בחודש ספטמבר האחרון פרסם שטאח מאמר נוקב בבלוג שלו ובו קרא לסיום שלטון אסד בסוריה.

מוחמד שטאח חוסל אתמול באמצעות פיצוץ מכונית תופת בלב ביירות. הפיצוץ התרחש באזור המלונות בעיר, במרחק של כמה מאות מטרים מבניין מטה הממשלה והפרלמנט הלבנוניים. יחד עם שאטח, שהיה בעבר גם יועצו של ראש הממשלה לשעבר סעד חרירי, נהרג גם שומר ראשו. עוד שלושה בני אדם לפחות נהרגו ואחרים נפצעו.