ארבעה חיילים אמריקנים נעצרו בלוב

החיילים, ככל הנראה אנשי הכוחות המיוחדים, נעצרו במחסום צבאי לאחר שבמקום התפתח ככל הנראה עימות בינם לבין החיילים המפעילים את המחסום. הם הועברו לידי משרד הפנים בלוב ובתום מספר שעות שוחררו לשגרירות האמריקנית במדינה

ארבעה חיילים אמריקנים נעצרו בלוב. ארכיון (רויטרס)

תקרית דיפלומטית חריגה בלוב: ארבעה חיילים אמריקנים, השייכים ככל הנראה לכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית, נעצרו בשעות הלילה על ידי הממשל בלוב ושוחררו בתום מספר שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות AP דיווחה מפי גורם רשמי במחלקת המדינה האמריקנית כי החיילים נעצרו במחסום צבאי סמוך לעיר סבארת'ה וכי במקום התפתח עימות בין הכוח האמריקני לבין הכוח שמפעיל את המחסום. על פי אחד הדיווחים, שלא ניתן לו כל אימות, במקום נשמעו גם קולות ירי.

לאחר שנעצרו הועברו ארבעת האמריקנית למבנה משרד הפנים בלוב והוחזקו שם במשך מספר שעות, ולאחר מכן שוחררו לתחומי השגרירות האמריקנית במדינה. באירוע לא היו נפגעים.

גורם אמריקני רשמי מסר לסוכנות הידיעות AP כי מדובר באנשי הכוחות המיוחדים המתלווים לפעילות הנחתים האמריקניים שתפקידם להגן על השגרירות האמריקנית. הארבעה עסקו ככל הנראה במיפוי נתיבי פינוי פוטנציאליים עבור אזרחים אמריקניים בלוב במקרה של משבר.