התנקשות פוליטית בלב ביירות: שר האוצר לשעבר חוסל

מכונית תופת התפוצצה במרכז העסקים של בירת לבנון. היעד הוא מוחמד שאטח, שר האוצר לשעבר של לבנון, ממתנגדי חיזבאללה. גם שומר ראשו, ועוד 3 בני אדם, נהרגו בפיצוץ

התנקשות פוליטית בלבנון: פיצוץ עז התרחש הבוקר (ו') בלב ביירות והרעיד את הבירה כולה. מוחמד שאטח, מי שכיהן בעבר כשר האוצר במדינה, חוסל באמצעות פיצוץ מכונית תופת. שאטח היה ממקורבי ראש הממשלה לשעבר רפיק חרירי וממתנגדי חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיצוץ התרחש באזור המלונות בעיר, במרחק של כמה מאות מטרים מבניין מטה הממשלה והפרלמנט הלבנוניים. יחד עם שאטח, שהיה בעבר גם יועצו של ראש הממשלה לשעבר סעד חרירי, נהרג גם שומר ראשו. עוד שלושה בני אדם לפחות נהרגו ואחרים נפצעו.

זירת החיסול בלבנון, היום (AP)

עשן רב היתמר במשך דקות ארוכות במקום שבו התפוצצה מכונית התופת, בלב מרכז העסקים של הבירה . נזק רב נגרם למבנים בסביבה. על פי הדיווחים מלבנון, במהלך עשרת הימים האחרונים הצטברו בידי מערכת הביטחון בלבנון התרעות לפיגוע.

ראש הממשלה הלבנוני לשעבר, סעיד אל-חרירי, האשים את החיזבאללה במעורבות בפיצוץ. "ככל הידוע לנו, החשודים הם אלו שנמלטים מצדק בינלאומי ומסרבים להציג את עצמם בפני בית משפט", אמר חרירי, בהתייחסו לחמשת החשודים מארגון חיזבאללה בהריגת אביו ב-2005.

משפטם של חמשת החשודים צפוי להיפתח בהאג בחודש ינואר הקרוב, והחיזבאללה סירב לשתף פעולה עם בית המשפט, בטענה כי הוא מוטה פוליטית.

מוחמד שאטח, ארכיון (רויטרס)

החיסול התרחש לאחר שבחודש שעבר לקח ארגון "עבדוללה עזאם", המקושר לאל-קאעידה, אחריות על הפיצוץ בשגרירות האירנית בביירות שהביא למותם של 22 בני אדם.

בלב מרכז העסקים (רויטרס)

מנהיגו הרוחני של ארגון הטרור, השייח' הלבנוני סיראג'אדין זורייקאת, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "גדודי עבדוללה עזאם, תאי חוסיין בן-עלי, מי ייתן שירצו את האל - עומדים מאחורי המתקפה בשגרירות האירנית בביירות". השייח' איים כי הארגון ימשיך לתקוף בלבנון עד שאירן תסיג את כוחותיה מסוריה וישוחררו כל אסירי הארגון מבתי הכלא הלבנוני.