קרי: מודאג מההידרדרות במצרים

בעקבות הפיצוץ שהתרחש באוטובוס בקהיר, שוחח מזכיר המדינה האמריקני עם מקבילו המצרי בנוגע להתרחשויות האלימות במדינה. "יש צורך בקיום הליך פוליטי שיכלול את כל המפלגות במצרים", סיכמו השניים

קרי: "לקיים תהליך פוליטי במצרים שיכלול א (AP)

מזכיר המדינה ג'ון קרי, שוחח הלילה (ו') עם מקבילו המצרי נביל פהמי, בנוגע להתגברות הטרור בארץ הנילוס. קרי גינה את הפיצוץ שהתרחש אתמול בקהיר והבהיר כי "אזרחי מצרים זכאים לשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים שוחחו בטלפון בעקבות הפיצוץ שאירע אתמול באוטובוס בקהיר. על פי הדיווחים במדינה, לפחות חמישה בני אדם נפצעו בפיצוץ, אחד מהם באורח אנוש. במהלך שיחתם, הביע קרי דאגה מעצם החלטת הממשל במצרים להגדיר את ארגון האחים המוסלמים כארגון טרור.

בהמשך, על פי הודעת הבית הלבן, הסכימו השניים כי "ישנו צורך בקיום תהליך פוליטי במצרים שיכלול את כל המפלגות במדינה ויוביל לייציבות". את השיחה חתם קרי באמירה כי כל אזרחי מצרים זכאים לשלום.

במהלך השבוע: 15 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת באל-מנצורה

"מתחם הפיצוץ נסגר לציבור ואנחנו עורכים עכשיו בדיקות במקום", עדכן הגנרל אלא עבדאל ת'אהר ממשרד הפנים לתקשורת המצרית. על פי הדיווח באל ארהם, בזמן הפיצוץ פירקו כוחות הביטחון המצריים פצצה נוספת שנמצאה במקום.

בשנה האחרונה סובלת מצרים מגל של אלימות, זאת על רקע המאבק של גורמים המזוהים עם האחים המוסלמים שמסרבים להיכנע למשטר החדש. שלשום התפוצצה מכונית תופת בכניסה למטה המשטרה בעיר המצרית אל-מנצורה והביאה למותם של 15 בני אדם. גורמי רפואה במדינה דיווחו כי הפיצוץ גרם לפציעתם של יותר מ-100 בני אדם.

"עדיין לא ברור מי עומד מאחורי הפיצוץ", סיפר שלשום גורם ביטחוני במדינה, "אך הפיצוץ היה כה חזק עד שהוא הוביל להתמוטטות חלקים מהבניין". עוצמת הפיצוץ הורגשה עד למרחק של כ-20 קילומטרים ממטה המשטרה. תושבים שמתגוררים סמוך למטה סיפרו שכתוצאה מהפיצוץ העוצמתי נופצו חלונות בתיהם.

שעות ספורות לאחר הפיצוץ, ראש ממשלת מצרים הזמני חאזם אל-בבלאווי הגדיר את תנועת האחים המוסלמים במדינה "ארגון טרור".