דאע"ש הוציא להורג 21 אזרחי מצרים

21 נוצרים קופטים אזרחי מצרים שנחטפו בלוב הוצאו להורג על ידי ארגון דאע"ש. בסרטון שפורסם הערב נראים האזרחים במהלך הוצאתם להורג בעריפת ראש. נשיא מצרים א-סיסי גינה בחריפות את המעשה והכריז על שבוע אבל במדינה

מתוך סרטון עריפת הראשים ההמונית

ארגון דאע"ש פרסם הערב (ראשון) סרטון נוסף ובו נראית הוצאה המונית להורג של 21 מצרים ממוצא קופטי בעריפת ראש. סוכנות הידיעות המצרית ציטטה את דובר הכנסייה הקופטית, שאישר כי 21 האזרחים שנחטפו בלוב, הוצאו להורג במהלך שצפוי להגביר את החשש במצרים מארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון שפורסם נראים החמושים בבגדים שחורים כשהם מובילים את החטופים לחוף ים הנמצא סמוך לטריפולי, שם נערפו ראשיהם. גם בסרטון זה, בדומה לשאר סרטוני ההוצאה להורג שהפיץ דאע"ש, לבושים החטופים בבגדים כתומים.

מתוך סרטון ההוצאה להורג

פעיל דאע"ש המופיע בסרטון פנה לחטופים טרם ההוצאה להורג ואמר כי לעולם לא יזכו לביטחון. נשיא מצרים עבד אל-פאתח א-סיסי גינה את המתקפה אותה כינה "ברברית" והכריז על שבוע אבל במדינה בעקבות ההוצאה להורג. רשת הטלוויזיה הממלכתית דיווחה כי א-סיסי כינס דיון חירום בהשתתפות בכירים בצבא, במטרה לגבש צעדי תגובה למעשה.

מנהיג הכנסייה הקופטית במצרים הודיע כי הוא סומך על ממשלת מצרים שתפעל במטרה להוציא את הצדק אל האור, והוסיף כי "שום דת לא מתירה פעולות טרור ברבריות מסוג זה, כפי שעושה דאע"ש". אלפי מחפשי עבודה מצרים הגיעו ללוב מאז שהחלו המהומות במצרים בשנת 2011, זאת למרות האזהרות של ממשלת מצרים שהודיעה כי השהייה בלוב מסוכנת.