חשד לטרור במצרים: אוטובוס התפוצץ בקהיר

חמישה בני אדם נפצעו כתוצאה מפיצוץ אוטובוס במזרח העיר, אחד מהם מוגדר במצב אנוש. כוחות הביטחון שהספיקו לפרק מטען באזור סמוך, חוששים שמדובר בפיגוע טרור נוסף שהוצא לפועל לאחר הפיגוע הקטלני שאירע מוקדם יותר השבוע בדלתא של הנילוס

גורמים במצרים מדווחים על פיצוץ שאירע הבוקר (ה') באוטובוס ציבורי בבירה קהיר. על פי הדיווחים, לפחות חמישה בני אדם נפצעו בפיצוץ, אחד מהם באורח אנוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בממשל המצרי טוענים שהאוטובוס נסע במזרח העיר, באזור נאסר. עדיין לא ברור מה גרם לפיצוץ, אך על פי הסימנים הראשונים מדובר ככל הנראה במטען נפץ.

"מתחם הפיצוץ נסגר לציבור ואנחנו עורכים עכשיו בדיקות במקום", עדכן הגנרל אלא עבדאל ת'אהר ממשרד הפנים לתקשורת המצרית. על פי הדיווח באל ארהם, בזמן הפיצוץ פירקו כוחות הביטחון המצריים פצצה נוספת שנמצאה במקום.

שלשום: 15 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת באל-מנצורה

בשנה האחרונה סובלת מצרים מגל של אלימות, זאת על רקע המאבק של גורמים המזוהים עם האחים המוסלמים שמסרבים להיכנע למשטר החדש. שלשום התפוצצה מכונית תופת בכניסה למטה המשטרה בעיר המצרית אל-מנצורה והביאה למותם של 15 בני אדם. גורמי רפואה במדינה דיווחו כי הפיצוץ גרם לפציעתם של יותר מ-100 בני אדם.

אלימות בקהיר. ארכיון (AP)

"עדיין לא ברור מי עומד מאחורי הפיצוץ", סיפר שלשום גורם ביטחוני במדינה, "אך הפיצוץ היה כה חזק עד שהוא הוביל להתמוטטות חלקים מהבניין". עוצמת הפיצוץ הורגשה עד למרחק של כ-20 קילומטרים ממטה המשטרה. תושבים שמתגוררים סמוך למטה סיפרו שכתוצאה מהפיצוץ העוצמתי נופצו חלונות בתיהם.

שעות ספורות לאחר הפיצוץ, ראש ממשלת מצרים הזמני חאזם אל-בבלאווי הגדיר את תנועת האחים המוסלמים במדינה "ארגון טרור".