יותר מ-300 נהרגו במתקפה על העיר חאלב בסוריה

מלחמת האזרחים בסוריה נמשכת כל העת – וממשיכה לגבות קורבנות בנפש: מתחילת השבוע נהרגו במדינה למעלה מ-300 אזרחים – בהם ילדים רבים, זאת לאחר מתקפה של חיל האוויר הסורי על בית ספר יסודי ובית חולים בעיר חאלב. בבית הלבן גינו בחריפות את האירועים

יותר מ-300 הרוגים מתחילת השבוע (רויטרס)

מתקפה ללא רחמים - גם על בית ספר יסודי: מלחמת האזרחים העקובה מדם הנמשכת בסוריה כבר כמעט שלוש שנים, ממשיכה לגבות קורבנות בנפש. במתקפה משולבת של כוחות האוויר הסוריים על העיר חאלב שהחלה ביום ראשון, נהרגו למעלה מ-300 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגוני אופוזיציה סורים דיווחו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי גם מסוקים של צבא אסד חגו מעל העיר והפציצו ללא הרף מבנים במקום. מטוסי חיל האוויר של ממשל אסד הפציצו את בית החולים בעיר - בו נהרגו למעלה מ-80 בני אדם והטילו פצצות גם על בית ספר יסודי במקום - מה שהביא לעלייה דרמטית במספר ההרוגים, בהם לפחות 87 ילדים וכ-30 נשים.

"חיל האוויר הסורי פועל באופן פסול ובלתי חוקי, מבלי שבכלל אכפת לממשל שהוא מפציץ מטרות אזרחיות ושהוא קוטל אנשים חפים מפשע ללא הרף", אמר אולה סולבנג, אחד מנציגי ארגוני זכויות האדם הזרים בסוריה.

ממשיך לטבוח בבני עמו. אסד (סוכנות הידיעות הסורית)

אמש גינו בבית הלבן את האירועים האחרונים בסוריה וקראו לממשל בדמשק לכבד את ההסכמים הבינלאומיים המחייבים להגיש סיוע הומניטארי ורפואי לתושבי המדינה.

"המתקפות מתחילת השבוע שגבו את חייהם של יותר מ-300 בני אדם, בהם ילדים רבים, הן בלתי מתקבלות על הדעת", אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני בהצהרה שמסר. "מיליוני נשים, ילדים וגברים סורים זקוקים בדחיופת לטיפול וסיוע הומניטארי, ויש לאפשר להם להיות מטופלים כהלכה", הוסיף קרני.