בתום מרדף: אבו-עלא נתפס ב-145 קמ"ש

לאחר מרדף קצר עצרו שוטרי מחוז ש"י במשטרה מכונית מרצדס מהודרת סמוך למעלה אדומים. להפתעתם בכלי הרכב ישב לא אחר מראש הממשלה הפלסטיני לשעבר אבו-עלא, שסירב לפתוח את חלונות ודלתות המכונית. לאחר שעתיים וחצי נמסרו פרטיו של נהג הרכב, שהמשיך בדרכו. "נטפל בעבירה בשיא החומרה", אמרו היום במשטרה

אבו-עלא, ארכיון (רויטרס)

מבוכה לבכיר הרשות הפלסטינית: ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר אבו-עלא עוכב בשעות הצהריים על ידי שוטרים ישראלים ממחוז ש"י לאחר שמכונית המרצדס המהודרת שבה נסע סמוך ליישוב מעלה אדומים נתפסה במהירות מופרזת של 145 קמ"ש, בכביש שבו מותר לנסוע במהירות של 80 קמ"ש בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי מחוז ש"י סימנו למכונית לעצור, אך נהג הרכב המשיך בנסיעה לכיוון מעלה אדומים, שם נחסמה הדרך על ידי ניידת סיור שהייתה במקום. ברכב היו שלושה באותה שעה, אבו-עלה, מקורבו ונהג הרכב. במשך קרוב לשעתיים וחצי סירבו השלושה לפתוח את דלתות וחלונות הרכב ולא שיתפו פעולה עם השוטרים.

בשלב מסויים הועברו לשוטרים פרטיו של הנהג והמכונית שוחררה על ידי המשטרה. במחוז ש"י מדגישים היום כי מדובר בדרך פעולה מוכרת של הבכיר הפלסטיני, שהתנהג בצורה דומה בעבר, וגם בפעמים הקודמות נהגו נשא בעונש בעוד הוא יצא נקי. "ניסינו לסגור את זה בנועם", הדגיש גורם במשטרה. "נטפל בעבירה בשיא החומרה, כמו בכל נהג אחר".

"מדובר בפרובוקציה שבה השתמש אבו-עלא גם בפעמים קודמות", הוסיף גורם במשטרה. "אם הוא היה משתף עם השוטרים פעולה מההתחלה זה יכול היה לחסוך לו ולנו 3 שעות".

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה מוקדם יותר על עיכובו של אבו-עלא על ידי המשטרה, אך לא פירטה את הסיבה לכך. על פי הדיווח, האירוע גרם לפקקי תנועה כבדים באזור, וגורמי משטרה הם שטיפלו בו, ללא התערבות צה"לית.