אישום נגד מורסי: תכנן פיגועים עם חיזבאללה וחמאס

כתב אישום חדש הוגש נגד נשיא מצרים המודח ושורה של בכירים, בו נטען כי קשרו קשר עם חיזבאללה וחמאס בניסיון להוציא לפועל פיגועים במדינה. בנוסף, מואשמים הבכירים כי גילו סודות למדינות זרות שתמכו בטרור וערכו אימונים צבאיים. התביעה עשויה לדרוש גזר דין מוות למורסי

מואשם בתכנון פיגועים. מורסי, ארכיון (AP)

נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי ובכירים נוספים במפלגת האחים המוסלמים מואשמים בקשירת קשר עם חיזבאללה וחמאס במטרה להוציא לפועל פיגועי טרור במצרים. התביעה עשויה לדרוש להטיל עליהם עונש מוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי דיווחים בתקשורת המצרית, מורסי ואנשיו, בהם יועצו לביטחון לאומי לשעבר, מואשמים כי ב-2005 קשרו עם חיזבאללה, חמאס ומשמרות המהפכה באירן. במהלך המהפכה נגד הנשיא לשעבר חוסני מובארק ב-2011, מואשמים הבכירים כי "פעלו כדי ליצור כאוס במצרים במהלך משטר אמירויות מוסלמי".

בין היתר, נטען באישום כי מורסי ושלושה בכירים נוספים באחים המוסלמים גילו סודות מדינה למדינות זרות שתמכו בטרור. היועץ לביטחון לאומי, שעבד עם הנשיא המודח, מואשם כי העביר מידע היישר לגורמים באירן -וזכה מהם לתמיכה.

קשר קשר עם חיזבאללה. ארכיון (AP)

על פי כתב האישום, הבכירים סיפקו בנוסף חסות לאימונים צבאיים "שהביאו לחוסר סדר במצרים וחתרו תחת עצמאותה של המדינה". כמו כן, מואשמים מורסי ואנשיו כי במסגרת שיתוף הפעולה עם חמאס תכננו את הבריחה ההמונית מבתי הכלא במצרים במהלך ההפיכה של2011 - מתקפה שגרמה למותם של 14 אסירים. "מדובר בפרשה הגדולה ביותר של קשירת קשר בהיסטוריה המצרית", נטען בהודעת התובע הראשי.

נגד מורסי כבר עומד כתב אישום קודם בגין הצתת ההפגנות האלימות נגד המשטר. הנשיא לשעבר מואשם במסגרתו בהסתה למעשי רצח וארגון של הפגנות לא חוקיות במדינה כמו גם התנגדות לכוחות הממשל.