סערה עזה: 5,000 פונו ברצועה

הסופה לא מבדילה בין ישראל לפלסטינים: יותר מ-5,000 מתושבי רצועת עזה פונו למרכזים מיוחדים לאחר שבתיהם הוצפו, ואנשי האו"ם הכריזו שהרצועה היא אזור מוכה אסון. "אנו קוראים לקהילה הבינלאומית ללחוץ על ישראל שתאפשר הכנסת דלק ומצרכים בסיסיים לעזה". הצהריים ישראל העבירה 450 אלף ליטרים של דלק לרצועה

האו"ם הכריז על רצועת עזה כאזור מוכה אסון, אחרי שיותר מ-5,000 בני אדם פונו מבתיהם שנשטפו במי הגשמים בצפון רצועת עזה. אנשי האו"ם דיווחו כי יש גם קורבנות בנפש ברצועה. "לפחות אדם אחד נהרג" נאמר בהודעת האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשמים העזים ניתקו רבים מהבתים במחנות הפליטים ברצועה מהתשתיות, ומאות אלפים תלויים בחימום על ידי עצים. על פי הדיווחים, חלק מהבתים הוצפו במים בגובה של שני מטרים, צוותי חילוץ פינו מפגעים לבית החולים, אלפים מהפליטים פונו לבתי ספר והם מבלים שם בחמשת הימים האחרונים.

בצהרי היום ישראל החלה להעביר לרצועת עזה דלק לתחנת הכוח. רעאד פאתוח, בכיר ברשות שניהל את הסיוע מישראל אמר ש 600,000 ליטרים של דלק וסולר הועברו לרצועה אחרי 50 ימים שבהם תחנת הכוח - הושבתה. על פי הדיווח של סוכנות AFP את הדלק מימנה קטאר, ממשרד הביטחון מוסרים שהדלקים הועברו דרך מעבר כרם שלום.  

מוחמד עבד אל-חאפיז, אב לחמישה, הגיע למקלט שהאו"ם פתח בבית ספר שהוא מנהל ברצועה. "הגשמים הרבים הציף שטחים עצומים, הכל מוצף", סיפר עבד אל-חאפיז. "הקומות הראשונות של בתים רבים הוצפו במים. נאלצנו לברוח".

אמש מת צעיר פלסטיני בן 22 אחרי שנחנק בביתו מאש שהבעיר כדי לחמם את החלל בו שהה. "אחרי כמה דקות של גשם, מיד כל הבתים מוצפים, אין לנו חשמל וכל הבית מוצף. מי יכול לעזור לנו? מי?" שאל מוחמד עבד אל-פתאח, תושב עזה. 1.8 מיליון תושבי רצועת עזה חווים מידי יום לפחות 12 שעות של חשיכה בגלל שתחנת הכוח ברצועה עובדת רק במחצית היום. בימים האחרונים, גם בשעות האלה התחנה לא עומדת בביקוש.