הפרלמנט הירדני קבע: "פעולות נגד ישראל אינן טרור"

המחוקקים במדינה אישרו חוק נוסף נגד ישראל לפיו אדם המבצע פעולות חבלה נגד המדינה לא ייחשב טרוריסט. החוק החדש מצטרף לשורת חוקים אנטי-ישראלים שאושרו בבית המחוקקים הירדני בשנה האחרונה

חוק נוסף נגד ישראל. הפרלמנט הירדני (AP)

הפרלמנט הירדני שוב נגד ישראל: חברי הפרלמנט אישרו היום (ד') חוק לפיו עבירות ביטחוניות נגד ישראל לא ייחשבו כפעולות טרור. אישור החוק מגיע לאחר שרק בחודש מאי האחרון קראו המחוקקים הירדנים לגרש את שגריר ישראל מבירת הממלכה רבת עמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרלמנט, שנבחר לאחר אירועי האביב הערבי, נחשב אסלאמיסטי והתנגד פעמים רבות למדיניות המתונה של מלך ירדן עבדאללה כלפי ישראל. יש לציין כי החוק שאושר היום הוא בעל אופי הצהרתי בלבד ובשלב זה אין לו משמעות אמיתית בשטח, מכיוון שהמלך עבדאללה הוא זה שאמור לאשר חוקים במדינה.

מלבד הקריאה לסלק את השגריר הישראלי מירדן, באפריל האחרון חתמו מרבית חברי הפרלמנט התחתון, 110 מתוך 150, על עצומה הקוראת לחון את אחמד מוסה דקמסה, הרוצח מנהריים שירה למוות בשבע התלמידות מבית שמש בשנת 1997.

על פי החוק הירדני, כל החלטה המאושרת על ידי הפרלמנט חייבת לעבור את אשרורו של מלך ירדן. גם במקרה של גירוש השגריר מרבת עמון וגם במקרה של שחרור רוצח הנערות, סירב עבדאללה לאשרר את החוקים. בשלב זה לא ידועה עמדתו בנוגע לחוק החדש שהתקבל היום.