שבוי דאע"ש למשפחתו: "המשיכו בחייכם"

ארבעה ימים אחרי שפורסם סרטון נוסף שבו הוא מהלל את לוחמי המדינה האסלאמית, השבוי הבריטי ג'ון קנטלי כתב לבני משפחתו כי עליהם לעצור את המאמצים לשחררו. "הניחו לי והמשיכו בחייכם – כולכם", כתב במאמר שפרסם במגזין של ארגון הטרור

ממשיך בתעמולה. קנטלי (You Tube)

שבוי המדינה האסלאמית, צלם העיתונות הבריטי ג'ון קנטלי, שיגר מסר תקיף לבני משפחתו הקורא להם "להמשיך בחייהם". במאמר שפורסם בלילה (שישי) במגזין היוצא לאור מטעם דאע"ש, ביקש קנטלי מקרוביו להפסיק את מאמציהם לשחררו משבי הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הניחו לי והמשיכו בחייכם - כולכם", כתב קנטלי, ימים ספורים לאחר שפרסם סרטון תעמולה נוסף למען ארגון הטרור הרצחני, במהלכו ציין כי מדובר בסרטון האחרון מתוך הסדרה בכיכובו.

במאמר שכתב תקף קנטלי את מדינות הקואליציה שמתקיפות את יעדי המדינה האסלאמית בעירק ובסוריה. "כל פצצה שמוטלת בעירק ובסוריה משמשת ככלי לגיוס עבור דאע"ש", הבהיר השבוי הבריטי. סרטון התעמולה החדש מתוצרת בית ההפקות של דאע"ש הופץ ביום שני ברשת ובו נראה קנטלי כשהוא מציג לעולם את העיר הסורית חלב.

"אנשי דאע"ש לא נרתעים מהפצצות"

בסרטון מוצגת בתחילה העיר הסורית כמקום שלו, שכל תייר עשוי להתפעם מיופיו. "המוג'הידין לא נרתעים מהפצצות הכוחות", נטען. צוות הצילום עוקב יחד עם קנטלי אחר השינויים שהתחוללו בעיר עם השתלטות אנשי דאע"ש.

קנטלי מציג את מרכז העיר המופגזת, שלדבריו הופצצה על ידי כלי טיס של כוחות אסד בתמיכת צבאות המערב. "מותם של מנהיגי הג'יהאד רק מעודד ומניע אותנו ללכת במסלול זה", נאמר. מסביבותיה של העיר החרבה כתוצאה מארבע שנות לחימה, עובר צוות הצילום לתעד את המסגדים ואת ילדי חלב, במהלך שיעורי דת. במסגרת הסרטון, נצפים הילדים כשהם לומדים קוראן ונחשפים לתכנים אסלאמיים. בשלב זה אומר קנטלי מול המצלמה כי הילדים הללו "יהוו את הדור הבא של לוחמי הג'יהאד".