חיסול בכיר חיזבאללה: מצוד אחר המתנקשים בנמל התעופה

יממה אחרי חיסולו של חסאן אל-לאקיס בלבנון, מחפשים כוחות חיזבאללה אחר החשודים בנמל התעופה בביירות. לפי דיווח בעיתון כוויתי, הבכיר שחוסל היה אחראי על הברחות נשק לעזה ועל פיתוח מזל"טים לארגון השיעי

מצוד אחר מחסלי אל-לאקיס (חדשות 2)

אחרי שהפנו אצבע מאשימה כלפי ישראל, בחיזבאללה ממשיכים במצוד אחר המחסלים שירו למוות בבכיר הארגון אבהיר חסן אל-לאקיס. החקירה הועתקה מזירת הרצח, ועתה מחפשים אנשי הארגון את החשודים בנמל התעופה בביירות כשהם מנסים להתחקות אחר עקבותיהם של היוצאים והנכנסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח בעיתון אל-ראיד - עיתון כוויתי המדווח מביירות - בכיר חיזבאללה שחוסל ביריות סמוך לביתו היה אמון בארגון על נושאים אסטרטגיים הקשורים לישראל ולפלסטינים. מקורות המקורבים לארגון ציינו כי אל-לאקיס היה אחד הבכירים בחיזבאללה - אם כי לא ניצב בדרג הראשון.

בין היתר, סיפר מקור ביטחוני אירופי כי אל-לאקיס היה אחראי לפיתוח מטוסים ללא טייס עבור חיזבאללה וכן להברחת נשק למצרים - וממנה לרצועת עזה. כמו כן, לפי הדיווח, בכיר חיזבאללה היה מומחה לטכנולוגיות של חיסול בעזרת חומרי נפץ.

לפי הדיווח, מתחזקת הסברה כי לישראל היה אינטרס להיפטר מאל-לאקיס. אתמול האשימו בחיזבאללה את ישראל כי אנשי גי'האד הם אלה שעמדו מאחורי החיסול שבוצע בעזרתה.

פיתח מזל"טים לחיזבאללה. ארכיון (AP)

"חיזבאללה יגיב במועד שימצא לנכון"

 הבוקר פרסם העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, כתבה ובה הוצהר כי הארגון שומר לעצמו את הזכות להגיב על חיסולו אתמול של ראש המערך הטכנולוגוי חסאן אל-לקיס, "במועד שימצא לנכון".

במאמר שפרסם עורך העיתון איברהים אל-אמין, תחת הכותרת "חיזבאללה יגיב", הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל וטען כי מדובר במהלך שבא בתגובה על ההסכם שנחתם בין אירן לשש המעצמות.

את דבריו חתם אל-אמין באיום מרומז, כשכתב: "תגובה של ההתנגדות היא בלתי נמנעת. יש ריח של דם מעבר לגבול הדרומי. בואו נחכה!".