דיווח בתימן: 20 הרוגים ועשרות פצועים בפיצוץ מכונית תופת

מחבל מתאבד פוצץ עצמו בתוך רכב סמוך למשרד ההגנה בבירה צנעא. מקורות רשמיים דיווחו על לפחות 20 הרוגי ועשרות פצועים. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי יריות נורו לעבר צוותי ההצלה שהיו בדרכם אל הזירה. יחד עם זאת, דווח על חילופי אש בתוך המשרד הממשלתי

מחבל מתאבד פוצץ הבוקר (ה') מכונית תופת סמוך למשרד ההגנה בצנעא, בירת תימן. כתוצאה מהפיצוץ, נהרגו לפחות 20 בני אדם ועשרות נוספים נפצעו. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי אש נפתחה לעבר אמבולנסים שחשו אל זירת האירוע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המחבלים ניצלו את העובדה שנערכות עבודות במתחם", נאמר בהכרזה מטעם משרד הביטחון במדינה. "כך הם הצליחו להוציא לפועל את המבצע הנפשע הזה". עד ראייה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "הפיצוץ היה עז".

סוכנות הידיעות AP  טענה שבתימן סבורים שכל הסימנים מראים שאל קעידה עומד מאחורי האירוע, אבל עדיין  לא נלקחה אחריות מטעם הארגון. 

זמן קצר לאחר הדיווח הראשוני על פיצוץ מכונית התופת, דווח על חילופי אש שמתנהלים בתוך משרד ההגנה ועל פי גורמים צבאיים במדינה. לפחות 12 מההרוגים הם אנשי כוחות הביטחון. בחודש אוקטובר אירע פיצוץ עז כשלושה קילומטרים מהשגרירות האמריקנית בבירת תימן. כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו כי חילופי אש התרחשו סמוך למקום.

באירוע לא דווח על נפגעים. עדי ראייה אמרו לכלי תקשורת בתימן כי הפיצוץ נשמע היטב, אך הם אינם סבורים שמדובר במתקפה.