כתובת קיר בעזה: "שואה בישראל"

צוות של סוכנות הידיעות רויטרס יצא לתעד כתובות גרפיטי ברצועה. בין כיתובים של הצעות נישואין ושעות פתיחה של עסקים מצאו כתובת הקוראת לשואה בישראל, ולצידה תמונותיהם של יאסר ערפאת ואחד יאסין. "זו דרכו של העם הפלסטיני להביע את התקווה והשאיפות לחופש", הסביר תושב הרצועה

כתובת קיר שתועדה בעזה מציגה את הכיתוב: "שואה בישראל" ולצידה תמונותיהם של יו"ר הרשות לשעבר יאסר ערפאת ומייסדה של תנועת חמאס אחמד יאסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיתוב הקיר תועד על ידי צוות של סוכנות הידיעות רויטרס שיצא לצלם כתובות קיר ברצועה. בין הכתובות שמצאו העיתונאים היו גם: "ברוכים השבים ממסע החאג'", כתובת שהביעה אהבה לאלמונית בשם S, ברכות לרגל נישואים ואפילו הצעות נישואים.

כתובות הקיר כה שכיחות בעזה, עד שגם בעלי העסקים משתמשים בקירות כדי לציין בעזרת ספריי צבע את שעות הפתיחה של העסק והמבצעים המוצעים ללקוחות.

"הציורים האלה ברחובות הפלסטינים מציגים את המציאות הפלסטינית ואת זו של תושבי רצועת עזה בפרט", הסביר הסטודנט הפלסטיני מוחמד אל בראוויטי. "היא מושכת את תשומת לבם של אנשים".

מוחמד אלסוואד, תושב אחר ברצועה, הוסיף כי זו דרכו של העם הפלסטיני להביע את התקווה והשאיפות לחופש. "זו הסיבה שבגללה אתה יכול למצוא ציורים של ערפאת, צ'ה גווארה, מוחמד אסוואד, ואפשר גם למצוא את אחמד יאסין", אמר. "זו התוצאה של ההתנגדות לכיבוש והשאיפה לחופש".