החיסול בלבנון: עם משתיקי קול מטווח אפס

העיתון הלבנוני א-נהאר חושף פרטים חדשים על ההתנקשות בבכיר חיזבאללה חסן אל-לאקיס. חמושים המתינו באישון לילה למכוניתו, שעשתה דרכה חזרה לביתו בסן טרז בביירות. כשיצא מהרכב הם ירו בו מספר פעמים מטווח קצר באמצעות אקדחים

זמן קצר לאחר הפרסום בדבר חיסולו של בכיר חיזבאללה חסן אל-לאקיס, שהיה מהאחראים על פעילות הזרוע הצבאית נגד ישראל, מתגלים פרטים חדשים על ההתנקשות המתוכננת שעלולה לגרום לטלטלה בצמרת ארגון הטרור השיעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בחיזבאללה סיפרו לעיתון הלבנוני א-נהאר כי הבכיר חוסל בשעה שיצא מרכבו בשעות הלילה המאוחרות, סמוך לביתו בסן טרז בביירות. על פי הדיווח, אל-לאקיס נורה על ידי מספר חמושים באמצעות אקדחים עם משתיקי קול מטווח אפס.

"החיסול הוא פעולה ישראלית מובהקת", אמרו הגורמים בחיזבאללה שהדגישו כי הדבר עולה בקנה אחד עם המטרות של מדינות ערביות שיש להן אינטרסים משותפים עם ישראל נגד פעילות ארגון הטרור הלבנוני.

"ישראל ניסה לחסלו במהלך המלחמה ב-2006"

עוד פורסם בעיתון הלבנוני הנופץ כי ישראל ניסתה לחסל את א-לאקיס במהלך מלחמת לבנון השנייה באמצעות כלי טיס, סמוך לכנסייה בביירות. במהלך ימי המלחמה נהרג בנו של הבכיר, שהוגדר "שאהיד". עוד נכתב כי אל-לאקיס היה איש סתרים בארגון, שמעטים ידעו בדיוק מה תפקידו. הוא נחשב לאיש ביצוע של הזרוע הצבאית ומדובר באחת הפעמים הראשונות שבהן מדובר על פועלו בצורה גלויה.

זמן קצר לאחר החיסול, מיהרו גורמים בחיזבאללה להפנות אצבע מאשימה לעבר ישראל והבטיחו לנקום את מותו. "ישראל תישא באחריות למה שיקרה בעקבות החיסול", נאמר בהודעת הארגון.

בישראל הרשמית עקבו הבוקר בדריכות אחר הדיווחים המגיעים מלבנון, אך דחו את טענות ארגון הטרור. גורמי ביטחון בכירים אמרו היום "שלא למהר ולקנות את גרסת החיזבאללה". לדבריהם, חיזבאללה עסוק במאבקים פנימיים בלבנון נוכח הפעילות שלו בסוריה לצד משטר אסד.